ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک
کسب و کار

ایلان ماسک از پیوستن به هیئت مدیره توییتر منصرف شد

«پاراگ آگراوال»، مدیرعامل توییتر در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که ایلان ماسک از پیوستن به هیئت مدیره این شرکت منصرف شده است. با این حال او همچنان به عنوان بزرگ‌ترین سهام‌دار توییتر به فعالیت خود ادامه ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ | ۰۹:۱۰

«پاراگ آگراوال»، مدیرعامل توییتر در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که ایلان ماسک از پیوستن به هیئت مدیره این شرکت منصرف شده است. با این حال او همچنان به عنوان بزرگ‌ترین سهام‌دار توییتر به فعالیت خود ادامه می‌دهد و از این طریق نظراتش را به گوش مدیران این شرکت خواهد رساند.

آگراوال در توییتی در این باره نوشت: «سه‌شنبه [هفته پیش] اعلام کردیم که ایلان [ماسک] به عضویت هیئت مدیره ما در می‌آید. تاریخ رسمی شروع به کار او در هیئت مدیره 9 آوریل (20 فروردین) بود، اما ایلان صبح همان روز به ما اعلام کرد که دیگر قصد پیوستن به هیئت مدیره را ندارد. فکر می‌کنم بهترین تصمیم اتخاذ شده است.»

توییتر همچنان به نظرات ایلان ماسک گوش می‌دهد

با این حال، مدیرعامل توییتر تاکید کرد که نظر همه سهام‌داران شرکت، چه در هیئت مدیره باشند چه نباشند، برای مدیران این شبکه اجتماعی ارزشمند است. او وعده داد با توجه به این که ماسک بزرگ‌ترین سهام‌دار توییتر است، آن‌ها به شنیدن نظرات او ادامه خواهند داد.

ایلان ماسک

آگراوال در بیانیه خود اعلام نکرده که ایلان ماسک با ارائه دلیل خاصی از پیوستن به هیئت مدیره منصرف شده است یا خیر. با این وجود، او از کارمندان توییتر خواست روی انجام وظایف خود متمرکز بمانند: «در آینده حواس‌‌پرتی‌هایی به وجود خواهد آمد اما اهداف و اولویت‌های ما بدون تغییر باقی می‌مانند. اتخاذ تصمیمات و چگونگی اجرای آن‌ها نه وابسته به هیچ کس دیگر بلکه در دستان خود ماست.»

مدیرعامل تسلا هفته گذشته حدود 9.2 درصد از سهام توییتر را خرید تا به بزرگ‌ترین سهام‌دار این شرکت تبدیل شود. به فاصله کوتاهی پس از این اتفاق اعلام شد که آگراوال و ماسک هفته‌هاست با یکدیگر گفتگو داشته‌اند و ثروتمندترین فرد دنیا به‌زودی به هیئت مدیره این شبکه اجتماعی می‌پیوندد. اما مشخص نیست که چه چیزی او را از این تصمیم منصرف کرده است. البته پیوستن به هیئت مدیره باعث می‌شد ماسک نتواند بیش از 14.9 درصد از سهام شرکت را تحت کنترل درآورد.

پاراگ آگراوال در بخش دیگری از بیانیه جدید خود می‌گوید باور داشت که آمدن ایلان ماسک به هیئت مدیره بهترین تصمیم برای این کمپانی بوده و آن‌ها را به سمت منافع مشترکشان هدایت می‌کرده است. با این حال، آگراوال حالا به این نتیجه رسیده که به تصمیم ماسک احترام بگذارد و بدون حضور او در هیئت مدیره از نظراتش استفاده کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی