ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بیانیه برخورد فضای مجازی
فناوری ایران

بازگشت طرح صیانت به صحن علنی مجلس؛ نمایندگان کمیسیون مشترک را منحل کردند

عضو هیئت رئیسه مجلس اعلام کرد با رای مثبت 120 نماینده، طرح صیانت در صحن علنی مجلس بررسی خواهد شد. براین اساس کمیسیون ویژه بررسی طرح منحل خواهد شد و کلیات طرح بایستی بار دیگر ...

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۱:۲۴

عضو هیئت رئیسه مجلس اعلام کرد با رای مثبت 120 نماینده، طرح صیانت در صحن علنی مجلس بررسی خواهد شد. براین اساس کمیسیون ویژه بررسی طرح منحل خواهد شد و کلیات طرح بایستی بار دیگر به رای نمایندگان گذاشته شود.

نمایندگان مجلس ساعتی پیش جلسه‌ای غیرعلنی برای تعیین تکلیف طرح صیانت برگزار کردند. در همین راستا «علیرضا سلیمی» عضو هیئت رئیسه مجلس در گفت‌وگو با فارس،‌ از بازگشت طرح صیانت به صحن علنی مجلس خبر داد و گفت:

«در نشست غیرعلنی صبح امروز مجلس موضوع طرح نظام تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی موسوم به طرح صیانت مورد بحث و بررسی نمایندگان مجلس قرار گرفت و در نهایت 120 نماینده به بازگشت این طرح به صحن علنی مجلس و بررسی آن در این صحن رای مثبت دادند.»

به گفته وی 109 نماینده نیز با این موضوع مخالف بودند اما در نهایت بازگشت طرح صیانت به صحن علنی رای آورده و مجلس به زودی بررسی طرح صیانت از فضای مجازی را آغاز خواهد کرد.

«جلال رشیدی»، نماینده مجلس نیز که طی ماه‌های اخیر تلاش بسیاری برای بازگشت بررسی طرح صیانت به صحن علنی مجلس و جمع آوری امضا در این راستا داشت، دقایقی پیش با انتشار توییتی خبر از رای مثبت نمایندگان به بررسی طرح در صحن خبر داد: «طرح صیانت با رای نمایندگان من بعد به جای بررسی در کمیسیون مشترک، در صحن مجلس بررسی خواهد شد.»

انحلال کمیسیون ویژه

حال با توجه به اینکه معاونت قوانین مجلس تصویب طرح صیانت را خلاف آیین‌نامه و باطل دانسته بود، احتمالا کلیات این طرح بایستی بار دیگر در صحن علنی مجلس به رای تمامی نمایندگان گذاشته شود. در صورت رای آوردن آن نیز، مجلس تک تک مواد طرح را بررسی و به رای خواهد گذاشت.

گفتنی است پیش از این و مرداد 1400، نمایندگان مجلس پس از اصل هشتاد و پنجی شدن طرح صیانت، برای لغو این موضوع درخواست داده بودند اما در آن زمان موفق به بازگشت طرح به صحن علنی مجلس نشدند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Pouya kian
    Pouya kian | ۲۲ فروردین ۱۴۰۱

    واقعا چرا یه فرهنگی کلا داریم که به جای پذیرش اشتباهمون روش پافشاری می کنیم؟!

مطالب پیشنهادی