ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

تاریخ انتشار سیستم عامل هارمونی 3.0 هواوی مشخص شد

نسخه پیش نمایش توسعه‌دهندگان سیستم عامل هارمونی 3.0 هواوی اواخر سال گذشته میلادی منتشر شد، اما حالا طبق تصویری که از نقشه راه آینده این شرکت چینی منتشر شده، باید منتظر انتشار نسخه نهایی این ...

آرش تهرانی
نوشته شده توسط آرش تهرانی | ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ | ۰۹:۰۰

نسخه پیش نمایش توسعه‌دهندگان سیستم عامل هارمونی 3.0 هواوی اواخر سال گذشته میلادی منتشر شد، اما حالا طبق تصویری که از نقشه راه آینده این شرکت چینی منتشر شده، باید منتظر انتشار نسخه نهایی این سیستم عامل در سپتامبر 2022 باشیم.

طبق اخبار بدست آمده توسط «چانگان دیجیتال کینگ»، یکی از کاربران ویبو عرضه رسمی هارمونی 3.0 برای شهریور آتی برنامه‌ریزی شده و این در حالیست که نسل قبلی این سیستم عامل در خرداد عرضه شد و پس از گذشت 3 ماه روی 100 میلیون دستگاه نصب شد.

خود این امر و انتظار عرضه نسخه بتا در اردیبهشت بدین معناست که عرضه رسمی هارمونی 3.0 نزدیک است، هرچند که هیچ یک از این شایعات هنوز توسط هواوی تایید نشده‌اند.

احتمال عرضه نسخه سوم هارمونی تا شهریور

ویژگی‌های سیستم عامل هارمونی 3.0

گفتنی است که هارمونی 3.0 رابط کاربری شسته رفته‌تری خواهد داشت و عملکرد آن بهینه شده اما همچنان تغییر ظاهری چشمگیری در آن ایجاد نشده است. به گفته ریچارد یو، مدیر بخش بخش مصری هواوی این نسخه جدید بر اساس سه مبنای معماری سیستم، ابر پایانه‌ها و استفاده از چندین دستگاه در زیست‌بوم مشابه طراحی شده است.

این کمپانی همچنین به تازگی ArkUI را منتشر کرده که نوعی رابط کاربری مرجع برای ساخت اپلیکیشن روی سیستم عامل هارمونی با استفاده از TypeScript و JavaScript به حساب می‌آید. ArkUI همچنین می‌تواند به میزان قابل توجهی حجم کدنویسی را کاهش دهد.

این نکته را مدنظر داشته باشید که تاریخ‌های عرضه ذکر شده به زمان آپدیت دستگاه‌های کنونی اشاره دارند. در ضمن سری هواوی میت 50 نیز در راه است و شاید به دلیل آنکه فرصت عرضه در روال همیشگی خود را از دست داده، تیر ماه عرضه شود، اهمیت مورد مذکور به این خاطر است که سری میت 50 احتمالا برای نخستین بار از سیستم عامل هارمونی 3.0 استفاده خواهد کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی