ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تیک تاک
تکنولوژی

تیک تاک پلتفرم واقعیت افزوده Effect House را راه‌اندازی کرد

سال گذشته تیک‌تاک اعلام کرده بود که روی توسعه پلتفرم واقعیت افزوده با نام «Effect House» کار می‌کند که امکان استفاده از جلوه‌های واقعیت افزوده را در اختیار کاربران این برنامه قرار می‌دهد. اکنون نسخه ...

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۳:۰۰

سال گذشته تیک‌تاک اعلام کرده بود که روی توسعه پلتفرم واقعیت افزوده با نام «Effect House» کار می‌کند که امکان استفاده از جلوه‌های واقعیت افزوده را در اختیار کاربران این برنامه قرار می‌دهد. اکنون نسخه بتا عمومی این ویژگی به صورت رسمی منتشر شده است.

البته از سال گذشته میلادی که نسخه آزمایشی این ویژگی که به صورت محدود منتشر شده بود، بیش از ۴۵۰ سازنده اثرات خود را در تیک تاک منتشر کرده‌اند که در بیش از 1.5 میلیارد ویدیو استفاده شده و بیش از 600 میلیارد بازدید داشته است.

این ویژگی در رقابت با اسنپ و متا منتشر شده است که هر دو در حال حاضر طیف وسیعی از ابزارها را ارائه می‌دهند که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا تجربیات و جلوه‌های واقعیت افزوده (AR) را برای کاربران فراهم می‌کند. گفتنی است، مجموعه وسیع قابلیت‌ها می‌تواند امکانات بیشتری در اختیار کاربران برای انتشار ویدیوها قرار دهد.

پلتفرم توسعه واقعیت افزوده Effect House

در حالی که ساخت ابزار با Effect House ممکن است به دانش فنی نیاز داشته باشد، این شرکت مجموعه‌ای از مستندات دقیق ایجاد کرده که به کاربران می‌آموزد چگونه از این پلتفرم برای ایجاد انواع خاصی از جلوه‌ها مانند Segmentation ،Face Mask ،Head Tracker ،Face Stretch و چهره سه بعدی و همچنین نحوه استفاده از بافت‌ها، مواد، نور و سایه‌های مختلف و سایر موارد را فراهم می‌کند.

این پلتفرم همچنین دارای قالب‌ها، آموزش‌های آنلاین و آزمایشگاه است که در آن مهندسان تیک تاک به صورت نمایشی نحوه ایجاد افکت‌های خاص با استفاده از Effect House را نمایش می‌دهند. یکی از نسخه‌های نمایشی موجود، به سازندگان نشان می‌دهد که چگونه  تیک تاک «Bonk» را ساخته است و همچنین نکاتی در مورد نحوه ایجاد افکت‌های مشابه به اشتراک می‌گذارد.

تیک تاک مجموعه‌ای از دستورالعمل‌های اختصاصی برای Effect House منتشر کرده است که سیاست‌های مربوط به استفاده از آن را شرح  می‌دهد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی