ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مسابقه عکاسی
تکنولوژی

اپل برندگان مسابقه عکاسی ماکرو را اعلام کرد

اپل در اوایل سال جاری از برگزاری مسابقه عکاسی «Shot on iPhone Macro» خبر داد که کاربران با دوربین ماکرو آیفون عکس می‌گیرند. حالا 10 عکس برتر و برنده این مسابقه مشخص شده است. غول ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۲:۳۰

اپل در اوایل سال جاری از برگزاری مسابقه عکاسی «Shot on iPhone Macro» خبر داد که کاربران با دوربین ماکرو آیفون عکس می‌گیرند. حالا 10 عکس برتر و برنده این مسابقه مشخص شده است.

غول فناوری برای بررسی عکس‌های ارسال شده، یک هیئت بین‌المللی از داوران متخصص حوزه عکاسی ایجاد کرده است تا در نهایت 10 عکس را انتخاب کنند. از سویی دیگر، عکاسان سراسر جهان از جمله چین، مجارستان، هند، ایتالیا و ایالات متحده در مسابقه عکاسی ماکرو اپل شرکت کرده‌اند.

برندگان مسابقه عکاسی اپل

مسابقه عکاسی

«ترور کالینز» عکاس آمریکایی و یکی از 10 برنده این چالش، تصویر بالا با عنوان «روشنایی برگ» را برای اپل ارسال کرد و «آناند وارما» یکی از داوران مسابقه درباره آن توضیح می‌دهد:

چه کسی می‌توانست تصور کند که یک برگ معمولی تا این اندازه پیچیده باشد؟ نکته قابل توجه اینکه یک نور پس زمینه ساده، می‌تواند این دنیای پنهان ساختار و اتصالات برگ را آشکار کند و در غیر این صورت، مورد توجه قرار نمی‌گرفت.

شرکت‌کنندگان در این چالش می‌توانستند عکس‌های ماکرو ویرایش نشده خود را به صورت مستقیم از طریق دوربین آیفون 13 پرو و آیفون 13 پرو مکس ارسال کنند. البته، امکان ارسال عکس‌های ویرایش شده توسط برنامه‌های ویرایش عکس یا بخش فوتوز (Photos) اپل نیز وجود داشت.

مسابقه عکاسی

دیگر عکس برنده را عکاسی به نام «آبهیک موندال» از یک گل آفتابگردان تحت عنوان «گدازه‌های آتشفشانی» به ثبت رسانده است. او درباره عکس خود توضیح می‌دهد:

پس از خرید آیفون 13 پرو جدید در ماه دسامبر، از قابلیت دوربین ماکرو آن شگفت زده شدم و شروع به عکس گرفتن از اشیا مختلفی مانند گل، حشرات و گیاهان کردم. روی در یک پیاده‌روی معمولی، به یک خواربار فروشی معمولی رفتم و در آنجا متوجه یک دسته گل و این گل آفتابگردان زیبا با جزئیات پیچیده‌اش شدم. بلافاصله تصمیم گرفتم تا آن را به خانه ببرم و زیبایی‌اش را به تصویر بکشم.

عکس‌هایی که در چالش عکاسی اپل برنده می‌شوند، در مواردی از جمله وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی غول فناوری به نمایش گذاشته خواهند شد. کوپرتینویی‌ها همچنین ادعا دارند که عکس‌های برنده ممکن است در کمپین‌های دیجیتالی این شرکت مانند فروشگاه‌های اپل یا روی بیلبوردهای تبلیغاتی استفاده شوند.

دیگر عکس‌های برنده را در گالری زیر می‌توانید مشاهده کنید:

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی