ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

واتس‌اپ
تکنولوژی

واتس‌اپ از قابلیت Communities به صورت رسمی رونمایی کرد

قابلیت جدید واتس‌اپ تحت عنوان «انجمن» (Communities) به مدیران گروه‌ها اجازه می‌دهد بتوانند گروه ها را از طریق انجمن به یکدیگر ارتباط بدهند. همچنین در نسخه جدید واتس‌اپ کاربران می‌توانند فایل‌هایی تا حجم 2 گیگابایت ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۶ فروردین ۱۴۰۱ | ۰۹:۳۰

قابلیت جدید واتس‌اپ تحت عنوان «انجمن» (Communities) به مدیران گروه‌ها اجازه می‌دهد بتوانند گروه ها را از طریق انجمن به یکدیگر ارتباط بدهند.

همچنین در نسخه جدید واتس‌اپ کاربران می‌توانند فایل‌هایی تا حجم 2 گیگابایت را ارسال کرده و در انجمن ها با 32 کاربر تماس صوتی برقرار کنند. هنوز مشخص نیست که این قابلیت‌ها چه زمانی در دسترس کلیه کاربران قرار خواهند گرفت.

طبق پست وبلاگ واتس‌اپ، انجمن در واقع مجموعه‌ای از گروه‌های به یکدیگر متصل شده هستند و کاربران می‌توانند با افزودن گروه‌هایی با موضوع مشابه، یک انجمن جدید ایجاد کنند. سپس مدیران انجمن می‌توانند گروه‌ها را مدیریت کرده و پیام‌هایی را در تمام آن‌ها ارسال کنند. با این وجود، مکالمات فردی مرتبط با گروه همچنان ادامه پیدا می‌کند و در عین حال، اعلامیه‌های آن برای تمام اعضا به صورت همزمان ارسال خواهد شد. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که جوامع واتس‌اپ از رمزگذاری سرتاسری پشتیبانی خواهند کرد.

واتس‌اپ

با این حال، برخلاف سایر برنامه‌ها، امکان جستجو یا کشف جوامع جدید به واتس‌اپ اضافه نخواهد شد. از سویی دیگر، این شرکت همچنین به عنوان راهی برای کاهش انتشار اطلاعات نادرست در جوامع، امکان فوروارد کردن پیام‌ها را از محدودیت فعلی پنج عدد به تنها یک پیام همزمان کاهش می‌دهد.

همچنین جوامع، مانند سایر بخش‌های واتس‌اپ از قوانین اصلی این اپلیکیشن پیام‌رسان پشتیبانی می‌کنند، بنابراین حساب اعضا یا یکی از ادمین‌ها در صورت نقض قوانین مسدود خواهد شد و همچنین در صورت انجام فعالیت‌های غیرقانونی یا خشونت آمیز، انجمن ایجاد شده به صورت کلی منحل می‌شود.

ویژگی‌های جدید برای گروه‌های واتس‌اپ

واتس‌اپ

واتس‌اپ در ادامه پست وبلاگ خود، به ارائه بهبودهایی برای گروه‌ها اشاره کرده است. از جمله این تغییرات می‌توان به نشان دادن واکنش‌ها با استفاده از ایموجی اشاره کرد که هم اکنون در دسترس گروه‌ها قرار گرفته است. همچنین مدیران می‌توانند پیام اعضای گروه‌ها را پاک کنند که در این شرایط، پیام مربوطه برای تمام اعضا پاک خواهد شد (اما ظاهرا پیغام حذف پیام همچنان نمایش داده می‌شود).

ویژگی‌های جدید این هفته برای دسته‌ای منتخب از کاربران عرضه می‌شود و سپس در دسترس تمام آن‌ها قرار خواهد گرفت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی