ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

احتمال عرضه اندروید تی وی 13 تا شهریور
تکنولوژی

اندروید تی‌وی 13 می‌تواند مصرف برق و اینترنت تلویزیون‌های هوشمند را کاهش دهد

گوگل معمولا نسخه تازه‌ اندروید TV را یکی دو ماه پس از انتشار نسخه نهایی سیستم عامل اندروید برای گوشی‌های هوشمند منتشر می‌کند. از آنجایی که مدتی از انتشار نسخه پیش نمایش توسعه‌دهندگان اندروید 13 ...

آرش تهرانی
نوشته شده توسط آرش تهرانی | ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۵:۰۰

گوگل معمولا نسخه تازه‌ اندروید TV را یکی دو ماه پس از انتشار نسخه نهایی سیستم عامل اندروید برای گوشی‌های هوشمند منتشر می‌کند. از آنجایی که مدتی از انتشار نسخه پیش نمایش توسعه‌دهندگان اندروید 13 می‌گذرد، حالا به اطلاعات جدیدی از اندروید تی‌وی 13 دست پیدا کرده‌ایم که شامل پشتیبانی از حالت تصویر در تصویر پیشرفته و کاهش مصرف انرژی و اینترنت می‌شود.

اندروید TV هم اکنون بطور پیش فرض از حالت تصویر در تصویر با نسبت تصویر 1.777778:1 که برای نمایش محتوای 16:9 ایده‌آل است، پشتیبانی می‌کند. اما سازندگان قادرند در صورت نیاز با نسبت تصویر کمتر از 1:2.39 و بیشتر از 2.39:1 هم پنجره‌های تصویر در تصویر ایجاد کنند.

احتمال عرضه اندروید تی وی 13 تا شهریور

قابلیت‌های احتمالی اندروید تی‌وی 13

به گفته میشال رحمان از Esper، گوگل ویژگی تصویر در تصویر را در اندروید تی‌وی 13 ارتقا خواهد داد و دست توسعه‌دهندگان را در ساخت پنجره‌های تصویر در تصویر بزرگ‌تر یا کوچک‌تر باز خواهد گذاشت. علاوه بر این موارد، یک روش Activity جدید در اندروید 13 با نام setPreferDockBigOverlays به کاربران اجازه می‌دهد پنجره تصویر در تصویر را در کنار فعالیت اصلی خود قرار دهند تا هر دو پنجره در معرض دید کاربر قرار داشته باشند.

اندروید TV 13 همچنین دارای «حالت آماده به کار با مصرف پایین» خواهد بود. این ویژگی برنامه‌هایی که دستگاه را روشن نگاه می‌دارند، غیرفعال کرده و دسترسی اپلیکیشن‌ها به اینترنت را محدود می‌کند که قابلیت مفیدی جهت کنترل مصرف انرژی محسوب می‌شود. این ویژگی همچنین در کنار کاهش مصرف برق، استفاده از پهنای باند تلویزیون هوشمندتان را هم پایین می‌آورد.

در نهایت اگر گوگل به برنامه سال گذشته‌اش که اندروید تی‌وی 12 را دو ماه پس از انتشار اندروید 12 عرضه کرد، پایبند بماند، می‌توانیم منتظر عرضه اندروید تی‌وی 13 در آبان-آذر باشیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی