کارزار مخالفت با افزایش تعرفه‌های اینترنت به راه افتاد

کارزار مخالفت با افزایش تعرفه‌های اینترنت به راه افتاد

کاربران اینترنت برای مخالفت با افزایش قیمت اینترنت کارزار تشکیل دادند. آن‌ها با تاکید بر کیفیت پایین اینترنت در کشور، از رئیس جمهور و وزیر ارتباطات خواسته‌اند تا با رسیدگی به افزایش تعرفه‌ها از این بی عدالتی رخ داده جلوگیری کنند.

پس از افزایش تعرفه اینترنت ثابت و حذف بسته‌های پرطرفدار اپراتورهای تلفن همراه، جمعی از کاربران اینترنت و عامه مردم با تشکیل کارزاری خواستار پیگیری و کاهش قیمت‌ها شدند.

این کارزار که تاکنون بیش از 22هزار امضا برای آن جمع‌آوری شده، نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور و وزیر ارتباطات است که ضمن انتقاد از کیفیت اینترنت، افزایش تعرفه‌ها را مصداق بی‌عدالتی می‌داند:

«کیفیت اینترنت در ایران همواره در پایین‌ترین رده‌های استاندارد جهانی و حتی پایین‌تر از کشورهای همسایه که اوضاع بسمانی هم ندارند قرار داشته است. در این میان دولت‌ها همیشه از فراهم‌سازی اینترنت باکیفیت و ارزان سخن گفته‌اند که هیچ‌گاه نتوانسته‌اند به این مهم جامه عمل بپوشانند.»

در ادامه نامه به زمزمه‌هایی از افزایش افسارگسیخته تعرفه‌های اینترنت اشاره شده است: «بعضی از شرکت‌ها و اپراتورها هم اکنون نرخ اینترنت ثابت خود را به شکل ناعادلانه‌ای افزایش داده‌اند، همچنین اپراتورهای همراه اول و ایرانسل نیز با حذف بسته های محبوب، افزایش قیمت را کلید زده‌اند.»

کارزار افزایش قیمت اینترنت

در پایان نامه کارزار نیز از این دو مقام مسئول خواسته شده است تا به موضوع افزایش قیمت اینترنت رسیدگی کنند: «ما امضاکنندگان این کارزار، ضمن اعتراض به وضعیت نامطلوب کیفیت اینترنت، رسیدگی به این موضوع و جلوگیری از این بی‌عدالتی را خواستاریم.»

گفتنی است طی یک هفته گذشته، اپراتورهای ارائه دهنده خدمات اینترنت ثابت، با تغییر حجم مصرف منصفانه اقدام به افزایش چراغ خاموش بسته‌های اینترنت کردند. اپراتورهای سیار نیز بسته‌های به صرفه، بلند مدت و پرحجم خود را جهت خریداری مجدد از دسترس خارج کرده‌اند.

افزایش گرانی اینترنت در حالی رقم خورده که بسیاری از نمایندگان مجلس با آن مخالفت کرده اما بدنه دولت یعنی وزارت ارتباطات و اپراتورهای ارائه دهنده اینترنت با آن موافق هستند؛ چرا که افزایش تعرفه را ضامن ادامه حیات شرکت‌های فعال در این حوزه و افزایش کیفیت می‌دانند.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.