ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

وزیر ارتباطات
اینترنت و شبکه

وزیر ارتباطات از عرضه اینترنت کوپنی خبر داد: احتمالا هر نفر 2 گیگابایت

وزیر ارتباطات از برنامه‌ریزی‌های دولت برای تامین حداقل اینترنت مصرفی جامعه به صورت رایگان یا نصف قیمت خبر داد. پیش‌تر رئیس رگولاتوری، حجم استفاده 40 درصد کاربران اینترنت موبایل را زیر 2 گیگابایت عنوان کرده ...

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۵:۱۹

وزیر ارتباطات از برنامه‌ریزی‌های دولت برای تامین حداقل اینترنت مصرفی جامعه به صورت رایگان یا نصف قیمت خبر داد. پیش‌تر رئیس رگولاتوری، حجم استفاده 40 درصد کاربران اینترنت موبایل را زیر 2 گیگابایت عنوان کرده بود؛ از همین رو به نظر می‌رسد اینترنت کوپنی دولت، حجمی در این اندازه داشته باشد.

به گزارش دیجیاتو و به نقل از ایرنا، «عیسی زارع‌پور» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه نشست مشترک مجلس و دولت، در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره افزایش قیمت بسته‌های اینترنت از سوی اپراتورها به بسته حمایتی دولت در این باره اشاره کرده و گفت:

«دولت وعده‌ای مبنی بر تامین حداقل استاندار اینترنت مصرفی جامعه را به مردم داده بود که در این زمینه برنامه ریزی‌هایی برای تامین این حداقل اینترنت به صورت رایگان یا با نصف قیمت انجام شده است.»

به نظر می‌رسد گفته وزیر ارتباطات در راستای وعده رئیس رگولاتوری است که هفته گذشته از برنامه دولت برای جبران افزایش قیمت برای اقشار کم برخوردار یا کل جامعه خبر داده بود. به گفته عباسی شاهکوه، آن‌ها به‌عنوان دولت و نهاد ناظر وظیفه دارند امکان دسترسی تمام مردم را به شبکه‌ای باکیفیت و قیمت مناسب فراهم کنند.

با توجه به اینکه رئیس رگولاتوری، حجم استفاده 40 درصد کاربران دیتای موبایل را زیر 2 گیگابایت عنوان و وزیر ارتباطات نیز از تلاش برای تامین حداقل اینترنت مصرفی کاربران خبر داده است؛ به نظر می‌رسد برنامه وزارت ارتباطات و دولت ارائه اینترنت کوپنی با حجمی در این حدود بوده و هنوز عرضه رایگان یا نصف قیمت آن مشخص نیست.

قیمت اینترنت

شرط وزیر ارتباطات برای افزایش قیمت اینترنت

او با تاکید بر اینکه هرگونه افزایش تعرفه‌ای منوط به تضمین اپراتورهای ارتباطی برای ارتقای کیفیت خدمات‌شان به مردم خواهد بود، اظهار داشت این مسئله بایستی به تصویب کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برسد: «ما به هیچ وجه موافق افزایش قیمت اینترنت با هدف افزایش سود اپراتورها نیستیم.»

وزیر ارتباطات با بیان اینکه قرار نیست که اپراتورها با افزایش قیمت، فقط سود خود را ببرند و وضعیت شبکه به همین شکل باقی بماند، مجوز افزایش تعرفه را منوط به تعهد اپراتورها برای افزایش کیفیت اینترنت دانست:

«اپراتورها بایستی با استفاده از فناوری‌های جدید تضمین کنند که عامه مردم به اینترننت دسترسی پیدا کنند. آن‌ها باید طرح‌هایی که برای توسعه شبکه ارتباطی کشور دارند را بیاورند و بگویند که در چه بازه زمانی قرار است پوشش‌دهی و کیفیت را افزایش دهند تا درباره اصلاح تعرفه‌ها تصمیم بگیریم.»

او با تکرار سخنان گذشته خود درباره عدم توسعه اینترنت ثابت و فشار روی اینترنت سیار، افزود: «از آنجایی که اینترنت ثابت ما توسعه نیافته، متاسفانه این بار به اینترنت همراه منتقل شده است. با توجه به اینکه ظرفیت باندهای فرکانسی در دسترس اپراتورها نیز محدود است، با افت کیفیت شدید اینترنت رو به رو شدیم.»

زارع‌پور در ادامه، کیفیت شبکه ارتباطی کشور را خط قرمز وزارت ارتباطات عنوان کرد و اظهار داشت اعتقاد دارد اینترنت با کیفیت و پرسرعت حق مردم است: «چون زندگی مردم امروز با فناوری گره خورده ما در وزارتخانه به دنبال این هستیم که کیفیت را تضمین کنیم.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (16 مورد)
 • داود موسی پور
  داود موسی پور | ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

  ازشون بپرسی فزق بین بیت و بایت و میگ و گیگ و ترا رو نمیدونن اینها فقط بلدن مردم اذیت کنن تا صداشون در بیاد ولی کور خوندن مردم مقاومت میکن😊

 • داود موسی پور
  داود موسی پور | ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

  آخرش مثل یارانه این هم قطعش میکنن و فقط به تحت پوشش کمیته یا بهزیستی ها میدن. خدایا اینا برای چه زنده نگه داشتی؟ حکمتت بگو بدونیم چیه؟ الان یک اسکرین شات از مونیتور بخوای به دوستت بفرستی اونم ۱۰۸۰ ببین چقدره .این سخنان نسنحیده نزار ادمین جان لطفا جمش کن من با نوشتن همین جمله ۲ گیگم تمام شد

 • Hamid Alavi
  Hamid Alavi | ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

  وقتی اینترنت استارلینک مثل خیلی چیزهای دیگه که به زودی هم این اتفاق می‌افته فراگیر شه اونوقت مجانی هم اپراتورها خدمات بدن کسی نگاهم نمیکنه.سکه دورو داره اقایون

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی