ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

قوانین تولیدی سختگیرانه تسلا
تکنولوژی

کارخانه تسلا در شانگهای کارگران را وادار به خوابیدن در محیط کار می‌کند

به نظر می‌رسد کارگران کارخانه تسلا در شانگهای پس از تعطیلی 3 هفته‌ای ناشی از شیوع دوباره کووید-19 وادار شده‌اند در محل کار خود، زندگی هم کنند. ظاهرا کمپانی با توزیع تشک و کیسه خواب ...

آرش تهرانی
نوشته شده توسط آرش تهرانی | ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۸:۴۵

به نظر می‌رسد کارگران کارخانه تسلا در شانگهای پس از تعطیلی 3 هفته‌ای ناشی از شیوع دوباره کووید-19 وادار شده‌اند در محل کار خود، زندگی هم کنند. ظاهرا کمپانی با توزیع تشک و کیسه خواب در بین کارگران از آنها خواسته که محل کار را ترک نکنند و روی زمین بخوابند.

کمپانی تسلا یکی از چند تولید‌کننده‌ مستقر در شانگهای است که پس از پایان محدودیت‌های دولتی در زمینه کرونا مشغول آماده شدن برای از سرگیری تولید است. با این حال شرکت‌های چند ملیتی دولت چین را تحت فشار قرار داده‌اند تا بتوانند دوباره تولید را شروع کنند و ظاهرا فرقی ندارد که شروع تولید به قیمت زندانی شدن کارگران کارخانه تمام شود.

به گزارش بلومبرگ، این تولید‌کننده خودروهای برقی با ارسال یادداشتی به کارکنان خود برخی شرایط اجباری را برای آنها توضیح داده و در کنار آن برای هر یک از آنها نیز وسایل خواب اختصاص داده شده است. همچنین علاوه بر این، مکان‌هایی برای استحمام، تغذیه و سرگرمی، مکان‌هایی نیز جهت خوابیدن اختصاص یافته‌اند.

گفتنی است که این کارگران روزانه 3 وعده غذایی دریافت می‌کنند و در کنار آن کمک هزینه‌ای معادل 400 یوآن در روز (برابر با 63 دلار) برای آنها در نظر گرفته شده است.

قوانین تولیدی سختگیرانه تسلا

سایر برنامه‌های تسلا جهت از سرگیری تولید چیست؟

تسلا همچنین برای اجتناب از شیوع کووید-19 در 3 روز اول، روزی یک تست از کارکنان خود می‌گیرد و در ادامه روزی 2 بار دمای بدن کارکنان چک می‌شود و آنها ملزم هستند که حداقل 4 بار در روز دستان خود را بشویند.

اگر برای‌تان سوال ایجاد شده که علت این برنامه دقیق چیست باید گفت که طبق قانون، تمامی کارخانه‌هایی که قصد دارند تولید خود را دوباره آغاز کنند باید ابتدا برنامه‌های خود جهت مقابله با شیوع کووید-19 را به مقامات محلی حوزه بهداشت و درمان ارائه دهند تا به نوعی مجوز شروع کار دریافت کنند.

شرکت تسلا استفاده از سیستم کنترل حقله بسته (Closed-Loop System) برای کارگرانش را از دوشنبه اجرایی کرده و از قرار معلوم همگی آنها باید تا تاریخ 11 اردیبهشت در کارخانه باقی بمانند.

در پایان بد نیست بدانید که کارخانه شانگهای تسلا روزانه قریب به 2000 خودرو تولید می‌کند، این بدین معناست که خط تولید مذکور از زمان اجرای قرنطینه و تعطیلی حدود 40,000 دستگاه عقب است و حالا قصد دارد با اقدامات ترسناکی نظیر روزهای کاری 12 ساعته طی 6 روز هفته این عقب‌افتادگی را جبران کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی