ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آیفون 13
تکنولوژی

آیفون 13 محبوب‌ترین گوشی اپل در فصل اول 2022؛ استقبال ضعیف از نسخه مینی

داده‌های ارائه شده توسط موسسه CIRP نشان می‌دهد تقریبا سه چهارم گوشی‌های فروخته شده اپل در اولین فصل سال جاری، آیفون 13 بوده است. البته نسخه مینی این سری چندان مورد استقبال قرار نگرفته که ...

نیما جلالی
نوشته شده توسط نیما جلالی | ۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۷:۳۰

داده‌های ارائه شده توسط موسسه CIRP نشان می‌دهد تقریبا سه چهارم گوشی‌های فروخته شده اپل در اولین فصل سال جاری، آیفون 13 بوده است. البته نسخه مینی این سری چندان مورد استقبال قرار نگرفته که درک درست کوپرتینویی‌ها از عدم عرضه آیفون 14 مینی را نشان می‌دهد.

سری آیفون 13 محبوب‌تر از نسل‌های قبل

سری آیفون 13

CIRP در گزارش خود توضیح می‌دهد:

«مدل‌های سری آیفون 13 نسبت به نسخه‌های نسل پیشین بیشترین میزان فروش را داشته‌اند. چهار دستگاه آیفون 13 مینی، آیفون 13، آیفون 13 پرو و آیفون 13 پرو مکس حدود سه چهارم میزان فروش را در سه ماهه ابتدایی سال 2022 به خود اختصاص داده‌اند. این میزان برای آیفون 12 در سال گذشته، حدود 61 درصد بوده است. از سوی دیگر آیفون 13 با 38 درصد از سهم بازار اپل پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین مدل این نسل بوده است. همچنین آیفون 13 مینی کم‌ترین محبوبیت را در قیاس با سایر آیفون‌های این نسل دارد و سهم آن تنها به 3 درصد می‌رسد.»

در بخشی از این گزارش همچنین به همه‌گیری کرونا به عنوان دلیلی برای افزایش فروش گوشی‌های جدید آیفون اپل اشاره شده است که خریداران را ترغیب به خرید گوشی‌های جدید کرده است.

آیفون 13

بنابراین مشخص می‌شود که دو مدل ارزان‌تر خانواده آیفون 13، بیشترین و کم‌ترین میزان فروش را به خود اختصاص داده‌اند. آیفون 13 و آیفون 13 مینی شباهت‌های بسیاری به یک‌دیگر دارند، اما کاربران ترجیح داده‌اند تا به سراغ آیفون بزرگ‌تر بروند.

افزون بر این موارد، نکته دیگر اینکه آیفون‌های قدیمی‌تر نیز همچنان به فروش خود ادامه می‌دهند. در این بین آیفون 11، آیفون SE 2020 و آیفون XR همچنان در بازار موجود هستند و حدود 15 درصد از سهم بازار اپل را به خود اختصاص داده‌اند.

عوامل زیادی در فروش بالای آیفون 13 دخیل هستند. به عنوان مثال، شایعاتی وجود دارند که بر اساس آن‌ها، آیفون 14 تغییرات چشم‌گیری را در مقایسه با آیفون 13 تجربه نخواهد کرد. همچنین آیفون 13 از مشخصات تقریبا به‌روز و جذابی برخوردار بوده که همین موضوع مشتریان را ترغیب به تهیه یک دستگاه جدید می‌کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی