ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک
تکنولوژی

چت خصوصی بین ایلان ماسک و بیل گیتس فاش شد؛ جنجالی بر سر سهام تسلا

تصاویری از متن پیام‌های رد و بدل شده بین «ایلان ماسک»، مدیرعامل تسلا و «بیل گیتس»، بنیانگذار مایکروسافت در توییتر به اشتراک گذاشته شده است. ایلان ماسک صحت چت‌‌ها را تایید کرده ولی می‌‌گوید انتشار ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۹:۰۰

تصاویری از متن پیام‌های رد و بدل شده بین «ایلان ماسک»، مدیرعامل تسلا و «بیل گیتس»، بنیانگذار مایکروسافت در توییتر به اشتراک گذاشته شده است. ایلان ماسک صحت چت‌‌ها را تایید کرده ولی می‌‌گوید انتشار آنها کار وی نبوده است، اما گفتگوی شخصی میان دو نفر از ثروتمندترین افراد جهان درباره چه موضوعی بوده است؟

بر اساس اطلاعات فاش شده، مدیرعامل تسلا پیشنهاد بشردوستانه بیل گیتس را به دلیل نوع نگاه وی به ارزش سهام تسلا رد کرده و به وی می‌گوید: «نمی‌توانم بشردوستی شما را در مورد تغییرات اقلیمی جدی بگیرم.»

این تصاویر توسط کاربری به نام Whole Mars Catalog در توییتر به اشتراک گذاشته شده‌ا‌ند. هرچند مشخص نیست این چت‌ها چگونه به بیرون درز پیدا کرده‌اند، اما باتوجه به رنگ باکس پیام‌ها این احتمال وجود دارد که توسط ماسک گرفته شده باشد.

چت خصوصی بین ایلان ماسک و بیل گیتس

در یکی از پیام‌های فاش شده، ایلان ماسک از بیل گیتس سوال می‌کند: «آیا همچنان پوزیشن شورت نیم میلیارد دلاری تسلا را حفظ کرده است؟» و ظاهرا براساس همین اسکرین‌شات‌ها، گیتس در پاسخ به او توضیح می‌دهد که هنوز این پوزیشن را نبسته و اضافه کرده است: «می‌خواهم در مورد فرصت‌های بشردوستانه صحبت کنم.»

ماسک در پاسخ به او نوشته است:

«متاسفم، اما نمی‌توانم کمک‌های بشردوستانه شما در مورد تغییرات آب و هوایی را جدی بگیرم، آن هم زمانی که شما یک در برابر تسلا پوزیشن شورت بسته‌اید، آنهم برای شرکتی که بیشترین تلاش را برای برطرف کردن تغییرات آب و هوایی انجام می‌دهد.»

ایلان ماسک

پوزشین شورت معمولا به این معنی است که سرمایه‌گذار پیش‌بینی می‌کند ارزش سهام کاهش پیدا می‌کند و منتظر می‌ماند تا این اتفاق بیفتد.

ماسک با ارسال توییتی در پاسخ به این تصاویر، اعلام کرد که آن‌ها واقعی هستند اما تایید کرده که وی چنین اطلاعاتی را را فاش نکرده است. ایلان ماسک در توییت خود نوشت:

«از چندین نفر در TED شنیده‌ام که گیتس همچنان نیم میلیارد دلار پوزشین شورت از تسلا نگه داشته، به همین دلیل از او سوال کردم و هیچ چیز محرمانه‌ای در این مورد وجود ندارد.»

ایلان ماسک و بیل گیتس، دو تن از ثروتمندترین افراد جهان، در گذشته چندین بار با یکدیگر بر سر موضوعاتی مانند خودروهای برقی، ویروس کرونا و استعمار مریخ اختلاف داشته‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی