ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

اسم رمز داخلی اندروید 14مشخص شد: کیک وارونه

اسم رمز رسمی اندروید 14 که قرار است طی سال 2023 عرضه شود، طبق تغییر کد جدید در پروژه متن باز اندروید، Upside Down Cake یا «کیک وارونه» خواهد بود. گوگل هر سال نسخه جدیدی ...

آرش تهرانی
نوشته شده توسط آرش تهرانی | ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۳:۰۰

اسم رمز رسمی اندروید 14 که قرار است طی سال 2023 عرضه شود، طبق تغییر کد جدید در پروژه متن باز اندروید، Upside Down Cake یا «کیک وارونه» خواهد بود.

گوگل هر سال نسخه جدیدی از اندروید را منتشر می‌کند که نام‌گذاری آنها همیشه در ارتباط با یک نوع دسر و به ترتیب حروف الفبا بوده است. این اسامی معمولا به نام رسمی آن نسخه خاص تبدیل شده‌اند و در این فرایند حتی همکاری‌هایی به یادماندنی با برندهایی مانند کیت‌کت و اوریو هم شکل گرفت.

گفتنی است اندروید 10 در زمان توسعه با نام رمز Q شناخته می‌شد و مشخصا از نام یک دسر استفاده نمی‌کرد تا اینکه گوگل در نهایت نام Queen’s Cake (کیک ملکه) را برای آن انتخاب کرد اما نام عمومی نسخه‌های اندروید از آن تاریخ به بعد تنها متشکل از اعداد بودند.

البته گوگل در مکاتبات داخلی و هنگام توسعه نسخه‌های بعدی اندروید نیز به استفاده از اسامی مرتبط با دسرها ادامه داد. برای مثال اندروید 12 تحت عنوان Snow Cone (بستنی زمستونی) و از اندروید 13 که پاییز امسال عرضه خواهد شد به عنوان تیرامیسو یاد می‌شود.

اطلاعات تکمیلی از اسم رمز اندروید 14

حال با توجه به موارد ذکر شده و طبق اخبار بدست آمده، یک تغییر کدنویسی پست شده در پروژه متن باز اندروید (AOSP) مشخص کرده اسم رمز داخلی گوگل برای اندروید 14 به جای آنکه اندروید U باشد، UpsideDownCake یا کیک وارونه است.

تایید نام کیک وارونه برای اندروید 14

اگر تا به حال شانس امتحان کردن کیک وارونه را نداشته‌اید باید گفت که در این دسر تزئینات و مخلفات در زیر کیک قرار می‌گیرند و کیک پس از اتمام پخت مانند ته‌دیگ در ظرف دیگری برگردانده می‌شود تا تزئینات روی کیک در معرض دید قرار بگیرند و به همین خاطر نام «وارونه» را برای آن انتخاب کرده‌اند.

همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، گوگل در انتخاب نام دسرها هم طبق حروف الفبا پیش می‌رود و با توجه به اینکه دسرهای زیادی با حرف U شروع نمی‌شوند، انتخاب نام رمز کیک وارونه از سوی گوگل چندان جای تعجب ندارد. به هرحال تایید رسمی نام اندروید 14 خبر خوبی است و نشان می‌دهد که توسعه و عرضه این سیستم عامل در راه است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی