ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اینترنت و شبکه

وزیر ارتباطات میانگین سرعت اینترنت کشور را رو به رشد دانست

وزیر ارتباطات با اشاره به رشد 8 پله‌ای رتبه ایران در گزارش Speedtest اذعان داشت میانگین سرعت اینترنت در کشور رو به رشد است. او با بیان اینکه ممکن است در نقاطی از کشور اختلال ...

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۳:۴۵

وزیر ارتباطات با اشاره به رشد 8 پله‌ای رتبه ایران در گزارش Speedtest اذعان داشت میانگین سرعت اینترنت در کشور رو به رشد است. او با بیان اینکه ممکن است در نقاطی از کشور اختلال وجود داشته باشد، از افرادی که با مشکل رو به رو هستند خواست تا با سامانه رگولاتوری تماس بگیرند.

«عیسی زارع‌پور» در حاشیه نشست امروز هیئت دولت و در پاسخ به سوال ایلنا درباره کندی سرعت اینترنت گفت:

«تندی و کندی اینترنت باید ملاک داشته باشد. ممکن است سرعت اینترنت در خانه ما زیاد باشد و در محل کار شما کم یا بالعکس. بر اساس رتبه‌بندی جهانی که هفته گذشته منتشر شد، رتبه ما 6 پله ارتقا پیدا کرده و از رتبه 80 به رتبه 74 رسیدیم.»

او با تاکید بر اینکه میانگین سرعت کشور رو به رشد است، اظهار داشت: «ممکن است در جاهایی اختلال نیز وجود داشته باشد و این طبیعی است. هرکسی مشکلی داشت می‌تواند با سامانه ما (سامانه 195) تماس بگیرد.»

وزیر ارتباطات در حالی به گزارش جدید اسپید تست از وضعیت اینترنت ایران اشاره می‌کند که در بخش اینترنت ثابت، کشورمان در رتبه 145 جهان قرار دارد. در حالی که کشوری مانند سنگاپور با سرعت اینترنت ثابت 197 مگابیت بر ثانیه‌ای رتبه نخست را داراست، میانگین سرعت اینترنت ثابت در ایران زیر 10 مگابیت است.

وزیر ارتباطات

افزایش قیمت اینترنت در گرو تعهد اپراتورها

زارع‌پور همچنین در جمع خبرنگاران بار دیگر به درخواست اپراتورها برای افزایش تعرفه اینترنت اشاره کرده و گفت:

«اپراتورها از ما خواستند با توجه به تورمی که در این چند سال بوده بسته‌های جدید با قیمت‌های جدید معرفی کنند که ما مخالفت کردیم و گفتیم که اگر برنامه‌ای برای توسعه دارید و نیاز به منابع دارید، حتما باید بیایید این برنامه را ارائه دهید تا ما ارزیابی کنیم،‌ آن را تبدیل به تعهد کنیم در چهارچوب الحاقیه که قابل پیگری باشد و بعد می‌توانیم در مورد آن صحبت کنیم.»

او تاکید کرد مخالف هرگونه افزایش قیمت بدون افزایش کیفیت هستند: «ما مخالف معرفی بسته‌ جدید با قیمت‌های جدید هستیم، مگر اینکه اپراتورها تضمین دهند کیفیت شبکه را طی یک برنامه‌ زمان‌بندی مشخص افزایش می‌دهند.»

وزیر ارتباطات با حضور در برنامه تلویزیونی، اعلام کرده بود اپراتورها خواهان افزایش قیمت اینترنت تا سقف تعرفه مصوب سال 1395 (هر گیگابایتی 40 هزار تومان) هستند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
 • Daniel
  Daniel | ۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

  احتمالا به خاطر گرون شدن نت استفاده بعضی مردم موقتا کم شده

 • مهیار پورآقاجانی
  مهیار پورآقاجانی | ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

  رتبه ما شده ۷۴ دلیل نمیشه که سرعت اینترنت رفته بالا
  کشور های دیگه سرعت اینترنت شون کم شده 😐
  والا من افزایش سرعتی حس نمیکنم

مطالب پیشنهادی