ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

وزیر ارتباطات
فناوری ایران

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: هنوز چیزی به نام طرح صیانت نداریم

عیسی زارع پور در پایان جلسه هیات دولت چهارشنبه، 7 اردیبهشت با بیان اینکه در حال حاضر چیزی به نام طرح صیانت وجود ندارد، بر مخیر بودن مجلس درباره قانون‌گذاری تاکید کرد. وزیر ارتباطات با ...

شیدا ملکی
نوشته شده توسط شیدا ملکی | ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۳:۱۵

عیسی زارع پور در پایان جلسه هیات دولت چهارشنبه، 7 اردیبهشت با بیان اینکه در حال حاضر چیزی به نام طرح صیانت وجود ندارد، بر مخیر بودن مجلس درباره قانون‌گذاری تاکید کرد.

وزیر ارتباطات با تاکید بر اختیار دولت در جریان قانون‌گذاری، گفت: «ما چیزی به نام طرح صیانت نداریم و هر زمان مجلس طرحی را در زمینه فضای مجازی تصویب کرد می توانیم آن را ببینیم. مجلس مخیر است که قانون‌گذاری کند.»

او به مشارکت خود در جلسات مشترک دولت و مجلس اشاره کرد و گفت: «ما از روز اولی که دولت مستقر شد برای اصلاح طرحی که در مجلس بود پیش قدم شدیم و ده‌ها جلسه گذاشتیم و شاید ده‌ها جلسه را بنده خودم با نماینده‌ها داشتم و حالا این طرح به یک بلوغ نسبی رسیده است.»

طرح صیانت

زارع‌پور: فضای مجازی نیاز به قانون دارد

زارع‌پور همچنین در ادامه توضیحات خود گفت: «همچنان اشکالاتی در آن وجود دارد و باید ببینیم مسیر تصویب آن چگونه در مجلس پیش خواهد رفت. ما دوباره فعال خواهیم شد و آن اشکالات هم اگر برطرف شود موضع دولت این است که فضای مجازی نیاز به قانون دارد.»

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه ۱۵ سال است از آخرین قانون مصوب در این حوزه می‌گذرد، گفت: «این فضا زیست اصلی زندگی مردم است و حتما باید قاعده و قانون داشته باشد و مردم متضرر نشوند و ما هم بتوانیم از حقوق مردم دفاع کنیم اما آنچه در مجلس است را نسخه شفابخش می‌دانیم یا نه را باید ببینیم روند تصویب چگونه است و ما مشارکت فعال خواهیم داشت.»

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به دغدغه افکار عمومی در رابطه با طرح صیانت اشاره کرد و گفت: «نمی‌توان صفر و یکی قضاوت کرد؛ الان همه زندگی مردم در فضای مجازی است و این حوزه حتما باید قاعده‌مند باشد.»

نیاز فضای مجازی به قاعده‌مندی

زارع‌پور همچنین با توضیح درباره قاعده‌مند شدن فضای مجازی گفت: «این موضوع به معنای محدودیت نیست. همین الان که من با شما صحبت می‌کنم اتحادیه اروپا در مورد حضور پلتفرم‌های آمریکایی در این اتحادیه تصمیم‌گیری می‌کند و در واقع این حضور را محدود و ممنوع می‌کند تا بتواند از حقوق مردمش دفاع کند.»

به باور وزیر ارتباطات این روند به معنای اعمال محدودیت نیست.

او با ارائه توضیحاتی درباره نگاه دولت سیزدهم به روند توسعه اینترنت گفت: «فناوری اطلاعات و حوزه ICT حوزه راهبردی است و بسیاری از گره‌های کشور با این فناوری قابل باز شدن است و نگاه ما فرصت محور است و می‌خواهیم حداکثر استفاده را از این فناوری داشته باشیم.»

زارع‌پور از سویی دیگر با تاکید بر اهمیت قاعده‌مند شدن فضای فناوری اطلاعات و حوزه ICT گفت: «این فضا حتما باید قاعده‌مند باشد. ما در دولت با آنچه در مجلس دنبال می‌شود، ما مشارکت فعال داریم تا مشکلاتش حل شود. ظرفیت در این طرح وجود دارد که بتواند فضای مجازی را قاعده‌مند کند.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (4 مورد)
 • Iman .
  Iman . | ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

  خدایی حداقل جهرمی حرفاش قابل فهم بود

 • vahid khatami
  vahid khatami | ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

  واقعا در عجبم وزیر ارتباطات جدید اصلا چیزی از این حوزه میدونه؟ اگر هر آخر هفته صحبتهای ایشون رو جمع آوری کنیم و در انتهای هفته جمع بندی کنیم نایجه غیر قابل باوره. واقعا خسته شدیم

  • vahid khatami
   vahid khatami | ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

   نتیجه غیر قابل باوره

 • علی تاجیک
  علی تاجیک | ۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

  منفور ترین وزیر تاریخ آدم های که جرات مخالفت ندارن

مطالب پیشنهادی