ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آیفون 13
تکنولوژی

اپل ظاهرا مونتاژ آیفون 13 را در برزیل آغاز کرده است

هرچند اکثر محصولات اپل در چین مونتاژ می‌شوند، اپل برای مونتاژ آیفون از برخی کارخانه‌های فاکسکان در کشورهایی مانند برزیل و هند نیز استفاده می‌کند. اکنون طبق گزارش‌های منتشر شده، به نظر می‌رسد غول فناوری ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۰:۰۵

هرچند اکثر محصولات اپل در چین مونتاژ می‌شوند، اپل برای مونتاژ آیفون از برخی کارخانه‌های فاکسکان در کشورهایی مانند برزیل و هند نیز استفاده می‌کند. اکنون طبق گزارش‌های منتشر شده، به نظر می‌رسد غول فناوری مونتاژ آیفون 13 را در برزیل آغاز کرده تا به نوعی با مالیات سنگین محصولات وارداتی این کشور مقابله کند.

به نقل از یکی از منابع آگاه، اخیرا کاربری میگوید یک آیفون 13 در برزیل خریداری کرده است که در کمال تعجب، روی جعبه آن ذکر شده، محصول «در برزیل مونتاژ شده است». شماره مدل دستگاه نیز MLPF3BR/A است که ساخت آن در برزیل را تایید می‌کند، زیرا واحدهایی وارداتی از چین که در این کشور به فروش می‌رسند، دارای شناسه «BZ/A» هستند.

مونتاژ آیفون 13 در برزیل به دلیل فرار مالیاتی

آیفون 13

برزیل برای دستگاه‌های وارداتی که تقریبا تمام محصولات اپل را شامل می‌شود، مالیات‌های بسیار سنگینی از کاربران خود دریافت می‌کند. به همین دلیل، غول‌های فناوری روی مونتاژ محصولات خود در داخل این دسته از کشورها سرمایه‌گذاری می‌کنند، زیرا این امر باعث کاهش مالیات فروش محصولات می‌شوند.

با این حال، به دلایلی که هنوز مشخص نشده، به نظر می‌رسد در کارخانه‌های فاکسکان برزیل که در منطقه ژونژیی ایالت سائو پائولو واقع شده، تنها نسخه استاندارد و 6.1 اینچی آیفون 13 مونتاژ می‌شود.

از سویی دیگر، وب‌سایت MacMagazine در گزارش خود توضیح می‌دهد که اپل اخیرا اسناد آیفون 13 را در ANATEL (تنظیم کننده مخابرات برزیل) به‌روز کرده تا فاکسکان برزیل را به عنوان یکی از مراکز تولیدی این محصول در نظر بگیرد. این اسناد همچنین تایید می‌کنند که آیفون 13 مینی و مدل 13 پرو در برزیل مونتاژ نمی‌شوند.

اپل تاکنون هیچ یک از مدل‌های پرو آیفون خود را در برزیل مونتاژ نکرده است، زیرا این دستگاه‌ها بسیار گران‌تر هستند و تنها تعداد کمی از کاربران آن‌ها می‌خرند. با این حال، مدل‌های مقرون‌به‌صرفه‌تری مانند آیفون SE یا آیفون 11 قبلا در این کشور مونتاژ شده بودند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی