ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار خودرو

توصیه تازه برای رانندگان آلمانی: به دلایل سیاسی اقتصادی، کمتر از ماشین استفاده کنید

وابستگی کشورهای اروپایی به منابع انرژی روسیه، باعث شده دولتمردان آنها نتوانند آنچنان که باید و شاید مواضع محکمی را در حمایت از اوکراین اتخاذ کنند. با وجود این بزرگترین کلوب خودرویی آلمان که به ...

سعید علیپور
نوشته شده توسط سعید علیپور | ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۷:۳۰

وابستگی کشورهای اروپایی به منابع انرژی روسیه، باعث شده دولتمردان آنها نتوانند آنچنان که باید و شاید مواضع محکمی را در حمایت از اوکراین اتخاذ کنند. با وجود این بزرگترین کلوب خودرویی آلمان که به اختصار با نام ADAC شناخته می‌شود، با انتشار نامه‌ای سرگشاده از اعضای خود درخواست کرده کمتر از خودروهای خود استفاده کنند تا میزان وابستگی به روسیه کاهش یابد.

درخواست بزرگترین کلوب خودرویی آلمان : کمتر از ماشین استفاده کنید تا وابستگی به روسیه کاهش یابد

این کلوب معروف کاهش مصرف سوخت و در نتیجه کاهش واردات نفت از روسیه را دلیل اصلی درخواست خود اعلام کرده است. در بیانیه ADAC آمده:

«وابستگی کشور ما به واردات انرژی از روسیه واضح و روشن است. به همین جهت کاهش مصرف انرژی فوق‌العاده مهم بوده و هر شخصی می‌تواند به آن کمک کند.»

«ما از شما درخواست می‌کنیم، تمامی سفرهایی را که می‌توانید بدون خودرو انجام دهید، در نظر بگیرید. اگر دسترسی مناسبی به سیستم حمل و نقل عمومی دارید، باید بیشتر از آن استفاده کنید. برخی از مسیرها را هم می‌توان با دوچرخه و یا پای پیاده پیمود.»

درخواست بزرگترین کلوب خودرویی آلمان : کمتر از ماشین استفاده کنید تا وابستگی به روسیه کاهش یابد

نامه سرگشاده ADAC درست در روزی منتشر شده که شرکت نیمه دولتی گازپروم اعلام کرد دیگر به بلغارستان و لهستان انرژی صادر نمی‌کند. از این رو نگرانی‌ها در آلمان به خاطر اتخاذ تصمیمی مشابه افزایش یافته است.

چنانچه پیگیر اخبار روزهای اخیر بوده باشید، حتما می‌دانید که اتحادیه اروپا اقدام روسیه را به اخاذی تشبیه کرده و گفته این امر نشان می‌دهد روسیه به عنوان یک تامین‌کننده انرژی قابل اعتماد نیست. البته کرملین این اظهارات را بی پاسخ نگذاشته و تاکید کرده به تمامی گام‌های غیردوستانه پاسخ متقابل خواهد داد.

درخواست بزرگترین کلوب خودرویی آلمان : کمتر از ماشین استفاده کنید تا وابستگی به روسیه کاهش یابد

لهستان اقدام گازپروم را واکنشی به تحریم‌های خود علیه اتباع و شرکت‌های روسی توصیف کرده است. رئیس جمهور بلغارستان هم گفته اخاذی یک طرفه قابل قبول نیست. این کشور در تامین بیش از ۹۰ درصد انرژی گازی خود به شرکت گازپروم وابسته بود. پس از تصمیم شرکت روسی، بلغارستان در تلاش است منابع انرژی جایگزین پیدا کند. در حال حاضر این کشور محدودیتی را برای میزان مصرف انرژی شهروندان خود تعیین نکرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی