ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نقش هنر آسفالت در کاهش تصادفات
اخبار خودرو

37 درصد کاهش تلفات رانندگی تنها با نقاشی و رنگ آمیزی آسفالت خیابان

مطالعه بشردوستانه اخیر بلومبرگ، به نقش هنر آسفالت در کاهش تصادفات و شدت آن‌ها اشاره می‌کند. محققین طی دو سال، 17 مکان مختلف در ایالات‌متحده را قبل و بعد از رنگ‌آمیزی مورد نظارت و بررسی ...

دلارام شرف الدین
نوشته شده توسط دلارام شرف الدین | ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۲۳:۵۹

مطالعه بشردوستانه اخیر بلومبرگ، به نقش هنر آسفالت در کاهش تصادفات و شدت آن‌ها اشاره می‌کند. محققین طی دو سال، 17 مکان مختلف در ایالات‌متحده را قبل و بعد از رنگ‌آمیزی مورد نظارت و بررسی قرار داده و به نتیجه جالبی دست یافته‌اند. هنر آسفالت باعث شده تصادفات مرگبار تا 37 درصد و تصادفات مرتبط با عابرین پیاده و دوچرخه‌سواران تا 50 درصد کمتر شود. این هنر رنگ‌آمیزی به طور کلی باعث کاهش 17 درصدی تصادفات و همین‌طور کاهش شدت آن‌ها در صورت وقوع می‌شود.

نقش هنر آسفالت در کاهش تصادفات
رنگ آمیزی معابر در هنر آسفالت

هنر آسفالت به رنگ‌آمیزی سطوحی همچون جاده‌ها، پیاده‌روها و زیرگذرها اشاره می‌کند و مزایای متعددی به همراه دارد. این هنر به رانندگان کمک می‌کند فضای عابر پیاده و گذرگاه‌ها را بهتر تشخیص دهند و کنترل بیشتری روی سرعت خود داشته باشند.

رفتار عابران و راننده‌ها در خیابان‌های رنگ‌آمیزی شده به طور قابل‌ملاحظه‌ای بهبود یافته و اقدامات خطرناک کمتری از جانب آن‌ها سر می‌زند. مثلا رانندگان حدود 27 درصد بیشتر از قبل، به نفع عابرین پیاده توقف می‌کنند.

بر اساس مشاهدات و نتایج این مطالعه، نقش هنر آسفالت در کاهش تصادفات و شدت آن‌ها انکارناپذیر است، با این وجود، رنگ‌آمیزی آسفالت در بسیاری از کشورها هنوز غیرقانونی قلمداد می‌شود. اعمال این هنر جهت بهبود ایمنی جاده‌ها و خیابان‌های سطح شهر، به صدور جواز از سوی مقامات رسمی احتیاج دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی