ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

پست بانک و صندوق توسعه فناوری‌های نوین در اینوتکس 2022 تفاهم‌نامه همکاری امضا خواهند کرد

پست بانک ایران و صندوق توسعه فناوری‌های نوین در یازدهمین نمایشگاه اینوتکس 2022 تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه امضا می‌کنند. هدف از امضای این تفاهم‌نامه استفاده از ظرفیت‌های طرفین در تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان عنوان شده است. ...

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۴:۴۵

پست بانک ایران و صندوق توسعه فناوری‌های نوین در یازدهمین نمایشگاه اینوتکس 2022 تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه امضا می‌کنند. هدف از امضای این تفاهم‌نامه استفاده از ظرفیت‌های طرفین در تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان عنوان شده است.

به گزارش دیجیاتو و به نقل از روابط عمومی صندوق توسعه فناوری‌های نوین؛ روز سه شنبه 20 اردیبهشت ماه در نخستین روز از نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری اینوتکس 2022، تفاهم‌نامه همکاری بین پست بانک و صندوق توسعه فناوری‌های نوین به امضا می‌رسد.

در مراسم امضای این تفاهم‌نامه که به منظور استفاده از ظرفیت‌های طرفین در تامین مالی شرکت‌های دانش بنیان و فناور منعقد خواهد شد؛ «عیسی زارع پور» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، «بهزاد شیری» مدیرعامل پست بانک ایران و «روح الله میرامینی» مدیر صندوق توسعه فناوری‌های نوین حضور خواهند داشت.

بر اساس این تفاهم نامه قرار است با ارزیابی، پذیرش ریسک و صدور ضمانت نامه برای شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور متقاضی از سوی صندوق توسعه فناوری‌های نوین؛ زمینه ارائه تسهیلات پست بانک به این شرکت‌ها از طریق ارزیابی و صدور ضمانت نامه فراهم شود.

همچنین پس از امضای تفاهم‌نامه، آیین رونمایی از نخستین باجه پست بانک ایران در محل صندوق توسعه فناوری‌های نوین در حضور وزیر ارتباطات، مدیرعامل پست بانک و مدیران صندوق توسعه فناوری‌های نوین برگزار خواهد شد.

این چهاردهمین تفاهم‌نامه بین صندوق توسعه فناوری‌های نوین و بانک‌ها به منظور رفع دغدغه‌ها و اعتماد بیشتر نظام بانکی به شرکت‌های دانش بنیان و فناور از طریق پذیرش و صدور ضمانت‌نامه بانکی توسط این صندوق است.

ضمانت نامه‌های صندوق توسعه فناوری‌های نوین نزد تمام 14 بانک طرف تفاهم نامه‌ها معتبراست و این صندوق تاکنون توانسته است با ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور و صدور بیش از 3 هزار و 800 فقره ضمانت نامه به ارزش بیش از 18 هزار و 600 میلیارد ریال، امکان بهره مندی آنان را از تسهیلات بانکی فراهم کند.

گفتنی است یازدهمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری اینوتکس 2022 از 20 تا 23 اردیبهشت ماه در پارک فناوری پردیس برگزار می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی