ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بیت کوین
تکنولوژی

ریزش قیمت رمزارزها: بیت کوین 14 درصد و اتریوم 21 درصد

از هفته گذشته، می‌توان به عنوان «هفته خونین کریپتو» یاد کرد که در آن شاهد افت بسیار زیادی ارزش بسیاری از ارزهای محبوب بودیم. این روند همچنان ادامه دارد و بیت کوین در 24 ساعت ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۴:۰۰

از هفته گذشته، می‌توان به عنوان «هفته خونین کریپتو» یاد کرد که در آن شاهد افت بسیار زیادی ارزش بسیاری از ارزهای محبوب بودیم. این روند همچنان ادامه دارد و بیت کوین در 24 ساعت گذشته با کاهش 14 درصدی مواجه شده است. از سویی دیگر، اتریوم نیز طی 24 ساعت گذشته کاهش حدود 21 درصدی را تجربه کرده است.

بیت کوین

بیت کوین محبوب ترین رمزارز بازار با ریزش قیمت حدود 14 درصدی طی 24 ساعت گذشته و حدود 32 درصد طی یک هفته گذشته در ساعاتی حتی با قیمت 26 هزار دلار نیز معامله شد. اتریوم نیز طی 24 ساعت گذشته با ریزش قیمت حدود 21 درصد با قیمتی در محدوده 1800 دلار خرید و فروش شد.

افت تمام رمزارزها به دنبال بیت کوین

بیت کوین

تقریبا تمام رمزارزهای دیگر نیز شرایط مشابهی دارند و افت بسیار شدیدی را تجربه کرده‌اند. دوج کوین طی یک هفته گذشته، افت قیمت حدود 44 درصدی را تجربه کرده که این میزان در 24 ساعت گذشته به نزدیک 30 درصد رسیده است و هم اکنون ارزش آن به 0.075 دلار رسیده است. دو ارز سولانا و کاردانو نیز در طول هفته گذشته بیش از 50 درصد و در 24 ساعت گذشته بیش از 30 درصد افت داشته‌اند و به ترتیب با قیمت 43.39 و 0.42 دلار معامله می‌شوند.

نشریه فوربس در گزارش خود از بیت کوین در شرایط فعلی، به عنوان یک دارایی خطرپذیر یاد کرده است زیرا تحت تاثیر شرایط مختلفی از جمله تورم، بازارهای سهام و سیاست های پولی فدرال رزرو قرار می‌گیرد و ارزش آن کاهش یا افزایش پیدا می‌کند. همچنین از عملکرد شبکه «ترا لونا» (Terra Luna) به عنوان یکی از دلایل کاهش قیمت بیت کوین و بازار رمزارز یاد شده است.

در نهایت باید اشاره کرد که هرچند بیت کوین سال 2021 را با رشد نزدیک به 70 درصدی به پایان رساند، اما این بازده سالانه نسبت به سال 2020 و رشد بیش از 300 درصدی این ارز، چیزی شبیه به یک نزول است. از سویی دیگر، در سال 2022 به طور پیوسته شاهد کاهش ارزش این رمزارز بوده‌ایم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی