ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

توسعه 6G توسط سامسونگ
تکنولوژی

سامسونگ توسعه شبکه 6G را با سرعتی حدود 50 برابر بیشتر از 5G آغاز می‌کند

براساس مستندات منتشر شده از سوی سامسونگ الکترونیکس تحت عنوان «طیف 6G: گسترش مرزها»ظاهرا این شرکت برنامه‌های خود را برای توسعه شبکه 6G دنبال می‌کند. به گفته سونگ‌هیون چوی معاونت اجرایی سامسونگ و رئیس مرکز ...

آرش تهرانی
نوشته شده توسط آرش تهرانی | ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۴:۳۰

براساس مستندات منتشر شده از سوی سامسونگ الکترونیکس تحت عنوان «طیف 6G: گسترش مرزها»ظاهرا این شرکت برنامه‌های خود را برای توسعه شبکه 6G دنبال می‌کند.

به گفته سونگ‌هیون چوی معاونت اجرایی سامسونگ و رئیس مرکز تحقیقات مخابراتی پیشرفته، آنها مسیر درک، توسعه و استانداردسازی فناوری ارتباطاتی 6G را از مدت‌ها پیش آغاز کرده‌اند. وی در ادامه می‌گوید:

«ما متعهد هستیم تا پیش‌قدم شویم، یافته‌های خود را به اشتراک بگذاریم و با نشر ابتکارمان تجربه اتصال فوق‌العاده‌ای را به زندگی مردم بیاوریم.»

به عبارت دیگر این غول دنیای فناوری کار برای ارائه استاندارد نسل بعد به بازار را آغاز کرده است.

توسعه 6G توسط سامسونگ

زیرساخت شبکه 6G

بنا به گزارشات موجود، شبکه6G نیازمند طیفی از پهنای باند فوق وسیع است که گستره آن «از صد‌ها مگاهرتز تا ده‌ها گیگاهرتز» است، به بیان ساده‌تر این حجم از پهنای باند اجازه می‌دهد تا هولوگرام‌های های‌فای موبایل و واقعیت گسترش‌یافته (XR) به حقیقت بدل شوند.

سامسونگ همچنین روی ارتقای پوشش شبکه 6G نیز کار می‌کند، به همین منظور تمامی باندهای موجود را به 6G اختصاص داده که باند پایین زیر 1 گیگاهرتز، باند میانی 1 الی 24 گیگاهرتز و حتی باندهای بالا که طیف آنها از 24 تا 300 گیگاهرتز است، را شامل می‌شوند.

بنا به ادعای سامسونگ سرعت 6G می‌تواند به میزان 1 ترابیت در ثانیه برسد که حدود 50 برابر سریع‌تر از سرعت 20 گیگابیت در ثانیه شبکه‌های 5G است.

گفتنی است که سامسونگ توانست طی آزمایشات خود در مسافت 15 متر از فضای داخلی به نرخ داده 6 گیگابیت برسد، این مقدار در مسافت 30 متر 12 گیگابیت بود و در مسافت 120 متر همچنان توانست به نرخ داده 2.3 گیگابیت دست پیدا کند.

در پایان لازم به ذکر است که سامسونگ در نظر دارد تا جزئیات بیشتری درباره یافته‌هایش از شبکه 6G به اشتراک بگذارد، به همین خاطر بایست منتظر اخبار بیشتری در این رابطه بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی