ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سامسونگ احتمالا قیمت قطعات تولیدی خودش را افزایش دهد
تکنولوژی

سامسونگ می‌خواهد قیمت قطعات نیمه‌رسانا ساخت خود را 20 درصد افزایش دهد

جهان همچنان با مشکل کمبود جهانی تراشه دست‌وپنجه نرم می‌کند و این امر باعث شده‌ تمامی محصولات از خودرو گرفته تا لپ‌تاپ و گوشی‌های هوشمند همگی یا با تاخیر عرضه ‌شوند و یا فاقد ویژگی‌های ...

آرش تهرانی
نوشته شده توسط آرش تهرانی | ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۷:۳۰

جهان همچنان با مشکل کمبود جهانی تراشه دست‌وپنجه نرم می‌کند و این امر باعث شده‌ تمامی محصولات از خودرو گرفته تا لپ‌تاپ و گوشی‌های هوشمند همگی یا با تاخیر عرضه ‌شوند و یا فاقد ویژگی‌های مورد انتظارتان باشند. همین کمبود تراشه منجر به افزایش قیمت آن‌ها شده و حالا ظاهرا سامسونگ هم می‌خواهد قیمت قطعات نیمه‌رسانای تولیدی خود را افزایش دهد.

طبق گزارش بلومبرگ، سامسونگ سرگرم آماده شدن برای افزایش 20 درصدی قیمت برخی قطعات ساخت خودش است.

گفتنی است که سامسونگ بزرگ‌ترین تولیدکننده گوشی هوشمند در دنیاست و کمپانی‌های بسیاری مانند اپل برای ساخت محصولات خود به قطعات سامسونگ وابستگی دارند. بدین ترتیب سامسونگ می‌تواند با افزایش قیمت، برخی از زیان‌های ناشی از کمبود تراشه را پوشش دهد.

سامسونگ احتمالا قیمت قطعات تولیدی خودش را افزایش دهد

تاثیرات تصمیم سامسونگ روی بازار

این تصمیم سامسونگ می‌تواند جدا از شرکت‌های بزرگ، روی مصرف‌کنندگان و مشتریان نیز تاثیرگذار باشد زیرا اگر قرار باشد شرکت‌های دیگر برای قطعات پول بیشتری به سامسونگ بپردازند، در نتیجه محصول‌ آنها نیز برچسب قیمتی گران‌تری خواهد داشت.

اما تاثیر دیگر این تصمیم سامسونگ این است که احتمالا شرکت‌های دیگر تنها زمانی به افزایش قیمت مذکور تن خواهند داد که اطمینان پیدا کنند این هزینه اضافی باعث می‌شود تا محصولات آنها در تاریخی که مشتری انتظار آن را دارد، به دستش خواهد رسید.

با این حال افزایش قیمت محصولات سایر کارخانه‌ها به همان میزان 20 درصد و طی یک شب نخواهد بود، آنها نیز به فراخور هزینه تولید و سود خود قیمت محصولاتشان را بالا خواهند برد که این مورد احتمالا در محصولات پرچمدار بیشتر به چشم خواهد آمد.  

لازم به ذکر است که سامسونگ در طول چند سال اخیر ثبات قیمت محصولات خود را حفظ کرد اما حالا فشار چند جانبه رویدادهایی نظیر جنگ اوکراین، قرنطینه‌های چین و کمبود جهانی تراشه این شرکت را به واکنش وا داشته است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی