ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آمادگی اسپیس‌اکس برای ماموریت پولاریس داون
علمی

اسپیس ایکس فضانوردان را برای اولین راهپیمایی فضایی تجاری تاریخ آموزش می‌دهد

با استناد به توییت اخیر «جرد آیزاکمن»، میلیاردر، تاجر، خلبان و فضانورد تجاری آمریکایی، اسپیس‌ ایکس آموزش سرنشینان ماموریت «Polaris Dawn» (سپیده‌دم ستاره شمالی) برای انجام نخستین راهپیمایی فضایی تجاری تاریخ طی ماه جاری میلادی ...

آرش تهرانی
نوشته شده توسط آرش تهرانی | ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۸:۰۰

با استناد به توییت اخیر «جرد آیزاکمن»، میلیاردر، تاجر، خلبان و فضانورد تجاری آمریکایی، اسپیس‌ ایکس آموزش سرنشینان ماموریت «Polaris Dawn» (سپیده‌دم ستاره شمالی) برای انجام نخستین راهپیمایی فضایی تجاری تاریخ طی ماه جاری میلادی آغاز می‌شود.

ماموریت «پولاریس داون» که توسط جرد آیزاکمن میلیاردر فرماندهی می‌شود، قرار است تا به بالاترین ارتفاع ممکن در مدار زمین دست پیدا کند و با رسیدن به ارتفاع 1400 کیلومتری، رکورد قبلی 1372 کیلومتری را تغییر دهد.

گفتنی است اگر تمامی موارد این ماموریت مطابق برنامه پیش برود، موقعیت راهپیمایی آنها دورترین نقطه‌ای خواهد بود که بشر از زمان فرود بر ماه در سال 1972 به آن رفته است.

بنابر گزارش SpaceflightNow، آیزاکمن طی گفتگویی اعلام کرده بود که سرنشینان ماموریت پولاریس داون آموزش خود را پس از به اتمام ماموریت‌های ماه گذشته میلادی اسپیس‌ ایکس که شامل پرتاب خصوصی ماموریت Ax-1 و پرتاب Crew-4 به همراه بازگشت Crew-3 بود، شروع می‌کنند.

آمادگی اسپیس‌ اکس برای ماموریت پولاریس داون

ماموریت Polaris Dawn اسپیس‌ ایکس

برنامه پولاریس مجموعه‌ای از پرتاب‌های فضایی است که تمامی آنها به فرماندهی آیزاکمن انجام خواهند شد. به گفته وی، او با اسپیس‌ ایکس وارد توافقی شده که بر اساس آن سومین برنامه پرتاب پولاریس اولین پرواز فضایی انسان با فضاپیمای دارای قابلیت استفاده مجدد Starship است.

پیش از رسیدن به این مرحله، اسپیس‌ ایکس باید منتظر بماند تا اداره فدرال هوانوردی آمریکا بررسی‌های محیطی خود را منتشر کند و یا به عبارت دیگر برای اولین پرتاب استارشیپ به مدار چراغ سبز دهد. همچنین بنا به گفته «گوین شاتول»، مدیرکل اسپیس ایکس پرتاب مذکور احتمالا در ماه‌های خرداد یا تیر انجام خواهد شد.

البته ماموریت پولاریس داون که دارای سرنشینان تجاری است تا پیش از ماه‌های پایانی سال جاری انجام نخواهد شد و این بدین معناست که آیزاکمن و باقی سرنشینان این ماموریت تاریخی زمان زیادی برای انجام تمرینات خود دارند.

در پایان گفتنی است که غیر از آیزاکمن، «اسکات پاتیت»، خلبان بازنشسته نیروی هوایی آمریکا به همراه «سارا گیلیس» و «آنا منان» که هردو از کارکنان اسپیس‌ ایکس هستند، در این ماموریت حضور خواهند داشت. همچنین طی ماموریت مذکور از لباس فضانوردی جدید اسپیس‌ ایکس استفاده خواهد شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی