ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

چگونه هزینه ارسال در دیجی‌کالا رایگان می‌شود؟

هزینه ارسال در دیجی‌کالا، اخیرا تبدیل به یکی از نگرانی‌ها و پرسش‌های متداول در روند خرید برای کاربرانش شده است. این در حالی است که کاربران به استفاده از سه روش آستانه ارسال رایگان، دیجی‌پلاس ...

هزینه ارسال در دیجی‌کالا، اخیرا تبدیل به یکی از نگرانی‌ها و پرسش‌های متداول در روند خرید برای کاربرانش شده است. این در حالی است که کاربران به استفاده از سه روش آستانه ارسال رایگان، دیجی‌پلاس و دیجی‌جت و ارسال پویا استفاده کنند.

دیجی‌کالا اعلام کرده هزینه ارسال کالا، با توجه به شرایط خرید ممکن است رایگان تمام نشود اما کاربران می‌توانند با استفاده از روش‌هایی، سفارش‌های خود را بدون پرداخت هزینه، رایگان دریافت کنند.

هر کالایی که کاربران در دیجی‌کالا اقدام به ثبت سفارش آن می‌کنند از مراحل متعددی از بازاریابی و تولید محتوا گرفته تا لجستیک، بیمه و سوخت و نیز انبارداری، پردازش و بسته بندی و ارسال و خدمات پس از فروش عبور می‌کمد.

به گزارش دیجی‌کالا هر کدام از مراحل بالا این پلتفرم را به عنوان پلتفرم مارکت پلیس، متحمل هزینه‌هایی می‌کند که در هزینه ارسال تأثیر می‌گذارد. اما همچنان راه‌هایی وجود دارد که کاربران خرید خود را به شکل رایگان دریافت کنند.

آستانه ارسال رایگان

یکی از اولین راه‌هایی که همه کاربران نسبت به آن آگاه هستند، سقف تعیین شده خرید از طرف دیجی‌کالا برای ارسال رایگان است. آستانه ارسال رایگان برای سفارش‌های عادی 500 هزار تومان و برای سفارش‌های سوپرمارکتی 300 هزار تومان است.

بر اساس این روش سفارش‌هایی که شامل اقلامی هستند که با ارسال عادی به دست مشتری می‌رسند، در صورتی که در سبد‌های خرید بالاتر از 500 هزار تومان قرار بگیرند، رایگان ارسال می‌شوند و سفارش‌هایی که شامل اقلام سوپرمارکتی هستند و با ارسال سریع سوپرمارکتی به دست مشتری می‌رسند در صورتی‌که در سبدهای خرید بالاتر از 300 هزار تومان قرار بگیرند، رایگان ارسال می‌شوند.

سفارش‌های یک مرسوله‌ای، سفارش‌های چند مرسوله‌ای

دیجی‌کالا بر این موضوع تاکید دارد که ماهیت کالاها، اینکه عادی باشند یا سوپرمارکتی و در سفارش‌های یک مرسوله‌ای قرار بگیرند یا سفارش‌های چند مرسوله‌ای، هزینه ارسال را تغییر می‌دهد. تمامی کالاها امکان ارسال همزمان با یکدیگر را ندارند.

کالاها بر اساس به ماهیت‌شان در انبارهای مختلفی قرار دارند که شیوه پردازش متفاوتی هم دارند؛ کالاهای سوپرمارکتی (دارای عکس کامیون سبز رنگ) به دلیل ماهیت و شیوه نگهداری‌شان در انبارهای متفاوتی (مرکز پردازش شادآباد) قرار دارند که بعد از ثبت سفارش پردازش و با ارسال سریع به دست مشتری می‌رسند.

کالاهای بزرگ و سنگین هم در انبار جداگانه‌ای (انبار بادامک) قرار دارند که اگر در سفارش کاربر قرار داشته باشند، باید از انبار دیگری و به شیوه متفاوتی ارسال شوند و به همین علت، هزینه و زمان ارسال آن هم متفاوت با دیگر کالاهاست.

دیجی‌پلاس و دیجی‌کالا جت

عضویت در سرویس ویژه دیجی‌پلاس نیز یکی دیگر از روش‌هایی است که این پلتفرم برای هزینه ارسال رایگان به مشتریان خود پیشنهاد داده است. اعضای دیجی پلاس در مقایسه با سایر کاربران عادی  می‌توانند تا 4 سفارش زیر 500 هزار تومان در ماه را نیز به صورت رایگان دریافت کنند.

ارسال رایگان، یکی از مزیت‌های دیجی‌پلاس در کنار امکان ارسال فوری، هدیه نقدی، شگفت انگیز اختصاصی، ضمانت طولانی مدت‌تر برای بازگشت کالا و اولویت ویژه پشتیبانی‌ست.

همچنین استفاده از سرویس دیجی‌کالا جت برای خرید محصولات سوپرمارکتی شامل هزینه ارسال نمی‌شود. یکی از مزیت‌های دیجی‌کالا جت ارسال رایگان برای هر مقدار خرید است.

قیمت‌گذاری هزینه ارسال به روش پویا

همانطور که هزینه‌ارسال برای کالاهایی با ماهیت‌های مختلف یکسان نیست، در مورد هر کدام از کالاها نیز نرخ هزینه ارسال تفاوت دارد. محاسبه هزینه ارسال برای سفارش‌هایی که نیازمند پرداخت هزینه ارسال توسط مشتری هستند (به سقف ارسال رایگان نمی‌رسند) به روش قیمت‌گذاری پویا (Dynamic Shipping Fee) انجام می‌شود.

در این روش، هزینه ارسال با توجه به متغیرهای مختلف مانند اندازه، مشخصات سفارش، مکان و زمان انتخاب شده توسط مشتری انجام می‌شود و به طور متوسط 30 هزار تومان است.

قرار دادن سفارش‌هایی از یک جنس در یک سبد خرید و رساندن آیتم‌های کالا تا آستانه ارسال رایگان و استفاده از دیجی‌پلاس، کمک می‌کند تا بدون پرداخت هزینه ارسال، کاربر سفارش‌ها را دریافت کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (6 مورد)
  • T.S220
    T.S220 | ۵ بهمن ۱۴۰۱

    دیگه برام صرف نمی کنه از دی جی کالا خرید کنم از کوروش خرید می کنم هم تخفیف خوبی داره هم کرایه حمل نداره

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها

مطالب پیشنهادی