ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

راه‌اندازی کارزاری برای رفع فیلتر یوتیوب کلید خورد

جمعی از مخالفان فیلتر یوتیوب با راه‌اندازی کارزاری در مخالفت با فیلتر این پلفترم به عنوان بزرگترین دانشگاه جهان، از رئیس مجلس و رئیس قوه قضائیه خواسته‌اند تا نسبت به رفع فیلتر یوتیوب اقدام کنند. ...

شیدا ملکی
نوشته شده توسط شیدا ملکی | ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۷:۴۳

جمعی از مخالفان فیلتر یوتیوب با راه‌اندازی کارزاری در مخالفت با فیلتر این پلفترم به عنوان بزرگترین دانشگاه جهان، از رئیس مجلس و رئیس قوه قضائیه خواسته‌اند تا نسبت به رفع فیلتر یوتیوب اقدام کنند.

این پلتفرم از سوم دسامبر سال 2006 با محدودیت در سطح دسترسی برای کاربران وارد روند فیلترینگ شده است. این دسترسی محدود البته در سال 1388 به فیلتر کامل تبدیل شد و به جز چند روز طی دو سه سال گذشته که یوتوب رفع فیلتر شد، همچنان مسدودسازی آن ادامه دارد.

این کارزار با تاکید بر اینکه از یوتیوب به‌عنوان بزرگترین دانشگاه جهان یاد می‌شود و دسترسی به آن برای آموزش و حرفه‌ای شدن نیروی کار کشور نه تنها بسیار سودمند، بلکه برای پیشرفت کشور ضروری است، خواستار رفع فیلتر آن شده است.

در بخشی از توضیحات این کارزار با ابراز تاسف نسبت به موازی‌کاری‌ و انحصارطلبی‌‌ها آمده است: «این منبع بزرگ آموزشی و درآمدزا می‌تواند باعث وارد شدن ارز به کشور بشود. اما از دسترس خارج شده است و نمونه‌های داخلی هم به اندازه کافی پاسخگوی نیاز مخاطبان نیست.»

در بخشی از متن این کارزار که، رئیس مجلس شورای اسلامی و همچنین رئیس قوه قضائیه را مخاطب قرار داده، چنین آمده است: «نمونه‌های داخلی یوتیوب، به هیچ‌عنوان قابل قیاس با آن نیستند. بنابراین خواهشمندیم طرح رفع فیلتر از یوتیوب را در مجلس مطرح کنید.»

این کارزار از 22 اردیبهشت آغاز شده و تا پایان شهریور 1401 هم ادامه خواهد داشت. در توضیحات تکمیلی که درباره این کارزار، در سایت کارزار، آمده است؛ جمعی از مهندسان، کارآموزان، کارمندان و دانشجویان به عنوان پشتیبان و مطالبه‌گران کارزار معرفی شده‌اند.

همچنین در صفحه اینستاگرام کارزار به اثرگذاری کاربران در امضا این کارزار اشاره شده است. بر این اساس در صورتی که تعداد امضاها به عدد 2000 برسد، این مطالبه در سازمان مربوطه، (مجلس شورای اسلامی) ثبت رسمی خواهد شد.

از سویی دیگر پدید‌آورندگان این کارزار مدعی شده‌اند که این روند منجر به آگاهی‌بخشی درباره اهمیت دسترسی به یوتیوب به عنوان یک دانشگاه مجازی خواهد شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (11 مورد)
 • MmD Gh
  MmD Gh | ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

  از یک طرف بخاطر اینکه خود یوتیوب با ایرانیا مشکل داره و تحریم کرده و اگر دقت کنید تمام سایت هایی ک در یوتیوب معرفی میشن به آی پی ایران حساسن و رفع فیلتری فایده ای نداره بنظرم حداقل تلگرام رو رفع فیلتری کنید چون مسدود سازی این شبکه هیچ فایده ای نداشته

  • آران سیدی
   آران سیدی | ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

   داداش اگر یوتیوب پریمیوم داشته باشی فقط کافی یه بار فیلتر شکنو روشن کنی یوتیوب رو باز کنی و ببندی و فیلتر شکن رو خاموش کنی. یوتیوب تا ۱ روز بدون فیلتر شکن لاز می شه پس یعنی تحریم نکرده

 • محمدرضا افشار
  محمدرضا افشار | ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

  من هنوز هم یه وقتایی بدون فیلتر شکن میرم توی یوتویوب نمی‌دونم چطوریه ولی باحاله
  ولی بقیه سایتای فیلتر رو نمیتونم برم.
  بعدشم آدمای عاقل نرخ صیانت تصویب شده برای همین اگر هرچه زود تر از فیلتر خارج نشه برای همیشه از دسترس ایرانی ها خارج میشه. مگه نمیدونی قرار تمام فیلتر شکن ها رو قطع کنند ؟ سخته و طول می‌کشه ولی شدنیه

 • Nima FF
  Nima FF | ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

  ولی به نظرم تواین زمینه همون فیلتر بهتره اگه نباشه خیلی ها رو از نون خوردن می ندازه

 • محمد رحمانیان
  محمد رحمانیان | ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

  رفع فیلتر کردن یوتیوب بی فایده است
  چون ما از طرف گوگل و یوتیوب تحریم هستیم و اگر رفع فیلتر بشه و همه با IP ایرانی برن توی یوتیوب، درآمد یوتیوبرا عملا صفر میشه

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی