ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

زارع پور: شبکه ملی اطلاعات و خدمات آن نمونه‌ای از طعم شیرین فناوری برای مردم است

وزیر ارتباطات با بیان اینکه زندگی مردم امروزه دیجیتالی شده است، از فیبر نوری به عنوان بزرگراه‌های دسترسی یاد کرده و روی حمایت از حوزه‌های زیرساختی ارتباطات تاکید کرد. او همچنین مواردی چون کالا برگ ...

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۵:۱۴

وزیر ارتباطات با بیان اینکه زندگی مردم امروزه دیجیتالی شده است، از فیبر نوری به عنوان بزرگراه‌های دسترسی یاد کرده و روی حمایت از حوزه‌های زیرساختی ارتباطات تاکید کرد. او همچنین مواردی چون کالا برگ الکترونیکی را نمونه‌ای از طعم شیرین فناوری برای مردم دانست و تاکید کرد خدمات دولت برای مردم باید بیشتر شود.

«عیسی زارع پور» با بیان اینکه بهره‌گیری از فناوری اطلاعات برای تسهیل زندگی مردم به یک رویه در دنیا تبدیل شده است، گفت: «در دولت سیزدهم سعی داریم تا از این فناوری راهبری برای تسهیل زندگی مردم بهره ببریم و برای آن برنامه‌های متعددی پیش‌بینی شده است. همچنین به دنبال راه‌اندازی حکمرانی مبتنی بر داده در کشور هستیم تا مسئولان براساس اطلاعات موجود، تصمیم‌گیری کنند.»

زارع‌پور با اشاره طرح اقتصادی دولت گفت: «در جلسه با معاون اول رئیس جمهور درباره کالا برگ الکترونیک، اعلام کردیم برخلاف میانگین جهانی، حتی بیش از 86 درصد از روستاهای کشور به شبکه ملی اطلاعات دسترسی دارند. برای تعیین دهک‌های درآمدی نیز جلساتی با مسئولان وزارت رفاه داریم تا با استفاده از اطلاعات بانکی، خطای دهک‌بندی را به حداقل برسانیم.»

او این موارد را نمود گره‌گشایی از زندگی مردم به کمک فناوری اطلاعات دانست و افزود: «در تلاش هستیم تا حوزه اقتصاد کشور را نیز توسعه داده و آن را متحول کنیم. کارگروهی نیز از سوی دولت جهت پیشبرد اقتصاد دیجیتال کشور تشکیل شده و امیدواریم آثار تصمیمات آن در بخش‌های مختلف کشور متبلور شود.»

وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه محور کار آن‌ها، بحث شبکه ملی اطلاعات است، تاکید کرد این شبکه چیزی جز یک شبکه پرسرعت، با کیفیت، مستقل و امن نیست که خدمات با کیفیت بر بستر آن برای شیرین کردن کام مردم عرضه می‌شود: «جمهوری اسلامی ایران در حوزه شبکه ملی اطلاعات پیشتاز بوده و هیچ جوسازی علیه این پروژه فناورانه مهم و راهبردی قابل قبول نیست.»

زارع‌پور بار دیگر توسعه ارتباطات با کیفیت و ارائه خدمات بر بستر آن را به عنوان دو بال شبکه ملی اطلاعات دانست و از امروز به عنوان روزی تاریخی در خانواده ارتباطات کشور یاد کرد: «ما توانستیم گام‌های ابتدایی برای اجرای 50 درصد از وعده‌ای که به مردم داده بودیم را امروز بر داریم.»
او با اشاره به تصمیم دولت برای بخشش حق‌السهم خود از درآمد اپراتورها جهت توسعه ارتباطات ثابت مبتنی بر فیبر نوری، تاکید کرد بخشش سه درصدی از درآمد اپراتورهای همراه بدین معنا نیست که تنها به آن‌ها تعلق می‌گیرد: «ما هیچ تعهدی به کسی نداریم و منتظرشان نمی‌مانیم، این منابع دولتی را به هر کسی که در زمینه توسعه فیبر نوری گام بردارد، اختصاص خواهیم داد.»

وزیر ارتباطات در بخش دیگر سخنان خود به راه‌اندازی پنجره ملی خدمات دولت به آدرس my.gov.ir اشاره و ابراز امیدواری کرد تا شهریورماه، تمامی دستگاه‌ها به این پنجره متصل شوند: «در حال حاضر تنها 5 درصد از این پروژه بزرگ عملی شده و تا شهریورماه با حضور حداکثری دستگاه‌ها در راه‌اندازی پنجره واحد خدمات، آرزوی دیرینه کشور محقق شود. اینگونه پسورد و نام‌های کاربری متعدد برای مردم نیز به خاطره‌ها خواهد پیوست.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی