ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک
تکنولوژی

ایلان ماسک: خرید توییتر با قیمت پایین‌تر دور از ذهن نیست

ایلان ماسک در مورد آمار کاربران فیک و ربات‌های توییتر هنوز قانع نشده و خرید این شبکه اجتماعی از روز جمعه به حالت تعلیق درآمده تا قضیه روشن شود. اما حالا وی صحبت جدیدی را ...

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۰:۰۰

ایلان ماسک در مورد آمار کاربران فیک و ربات‌های توییتر هنوز قانع نشده و خرید این شبکه اجتماعی از روز جمعه به حالت تعلیق درآمده تا قضیه روشن شود. اما حالا وی صحبت جدیدی را مطرح کرده و زمزمه‌ مذاکره برای خرید توییتر با قیمت پایین‌تر به گوش می‌رسد.

به گزارش بلومبرگ، مدیرعامل تسلا در جمع شرکت‌کنندگان کنفرانس میامی به این موضوع اشاره کرده که معامله توییتر با قیمت پایین‌تر دور از ذهن نیست. ظاهرا وی می‌خواهد با توجه به خبرهایی که در مورد آمار کاربران فیک توییتر منتشر شده، در مورد قیمت نهایی خرید مذاکره کند.

در حالی که مدیرعامل توییتر تایید می‌کند که تعداد کاربران فیک این شبکه اجتماعی کمتر از ۵ درصد است، ولی واکنش‌های ایلان ماسک به این ادعا نشان می‌دهد پاسخ مدیرعامل توییتر برایش قانع‌کننده نبوده است. حالا هم بحث مذاکره برای کم کردن قیمت به میان آمده که حرفی تازه است و تاکنون چنین موضوعی مطرح نشده بود.

توییتر

خرید توییتر با قیمت پایین‌تر

ایلان ماسک قرار بود توییتر را با قیمت 44 میلیارد دلار بخرد ولی با توجه به خبرهایی که در مورد تعداد کاربران فیک این شبکه اجتماعی منتشر شد، ثروتمندترین فرد جهان معامله را به حالت تعلیق درآورد تا وضعیت روشن شود. باید دید واکنش مدیرعامل فعلی توییتر به این صحبت ایلان ماسک چیست و آیا مذاکره‌ای برای کاهش قیمت معامله شکل می‌گیرد یا خیر.  

ایلان ماسک در کنفرانس میامی به این موضوع کرد:

«در حال حاضر اطلاعاتی که به من داده می‌شود این است که هیچ راهی برای دانستن تعداد کاربران فیک و ربات‌ها وجود ندارد. این موضوع به اندازه روح انسان ناشناخته است.»

پیشنهاد بالقوه ماسک برای خرید توییتر با قیمت پایین‌تر، تغییری غیرمنتظره است. هنوز چند روزی از تصمیم ایلان ماسک برای تعلیق قرارداد خرید توییتر نگذشته و حالا صحبت پایین‌ آوردن قیمت خرید مطرح می‌شود. وی در توییتر از تشکیل تیمی مستقلی برای تجزیه و تحلیل تعداد ربات‌ها و اکانت‌های فیک خبر داد.

از سوی دیگر «پاراگ آگراوال»، مدیرعامل توییتر با انتشار توییت‌هایی توضیح داد که آمار مطرح شده در مورد ربات‌ها و اکانت‌های فیک اشتباه بوده و آمار چنین حساب‌های کاربری کمتر از ۵ درصد کل کاربران توییتر است.

آگراوال در توییتی به این موضوع اشاره کرد که آنها این موضوع را بررسی کرده‌اند ولی نمی‌توانند اطلاعات به دست آمده را به صورت عمومی منتشر کنند. اما واکنش ماسک به تمامی آن توییت‌ها و توضیحات مدیرعامل توییتر یک ایموجی بود.

ایلان ماسک همچنین به توییتر پیشنهاد کرد که با تماس تلفنی این موضوع را بررسی کنند که آیا کاربران انسان هستند یا خیر.

«دن ایوز»، تحلیلگر شرکت مشاوره مالی Wedbush Securities می‌گوید احتمال موفقیت ماسک در این معامله کمتر از 50 درصد است. اگر ماسک بخواهد معامله را فسخ کند، باید یک میلیارد دلار جریمه فسخ قرارداد بپردازد. به گفته کارشناسان حقوقی، توییتر می‌تواند از ماسک برای خسارات مالی وارد شده به شرکت به دلیل لغو عجولانه قرارداد شکایت کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی