ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک توییتر
کسب و کار

مانع‌تراشی جدید ماسک برای خرید توییتر: کمیسیون بورس آمریکا تعداد کاربران را بررسی کند

اگرچه هیات مدیره توییتر با فروش این شبکه اجتماعی به ایلان ماسک با مبلغ 44 میلیارد دلار موافقت کرده، اما ظاهرا ثروتمندترین فرد جهان می‌خواهد برای دستیابی به قیمت پایین‌تر دوباره مذاکره کند و به ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۰:۳۱

اگرچه هیات مدیره توییتر با فروش این شبکه اجتماعی به ایلان ماسک با مبلغ 44 میلیارد دلار موافقت کرده، اما ظاهرا ثروتمندترین فرد جهان می‌خواهد برای دستیابی به قیمت پایین‌تر دوباره مذاکره کند و به نظر می‌رسد اهرم فشار ماسک، تعداد کاربران واقعی توییتر است. حالا مدیرعامل تسلا از کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) خواسته تعداد کاربران توییتر را ارزیابی کند.

در روزهای اخیر بحث میان ایلان ماسک و توییتر درباره تعداد کاربران واقعی و فیک این شبکه اجتماعی بالا گرفته. توییتر می‌گوید تنها 5 درصد کاربران این شبکه اجتماعی غیرواقعی هستند، در حالی که ماسک اعلام کرده که حداقل 20 درصد کاربران توییتر واقعی نیستند و البته شاید این میزان به 90 درصد هم برسد.

نظرسنجی ایلان ماسک درباره کاربران توییتر

ایلان ماسک دیروز اعلام کرد تا زمانی که توییتر ثابت نکند تعداد کاربران فیک این شبکه اجتماعی کمتر از 5 درصد است، دست به معامله‌ای نمی‌زند. پس از این اظهارنظر، ثروتمندترین فرد جهان در توییتر یک نظرسنجی با این مضمون برگزار کرد:

«توییتر ادعا می‌کند که بیش از 95 درصد کاربران فعال روزانه واقعی و انسان‌های منحصر به فرد هستند. آیا کسی چنین تجربه‌ای داشته است؟»

ایلان ماسک توییتر

در پاسخ به این نظرسنجی ماسک یکی از کاربران پیشنهاد داده که SEC ادعای توییتر را بررسی کند. در صورتی که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا متوجه شود که توییتر دروغ گفته، عواقب بدی در انتظار توییتر خواهد بود. در واکنش به این پیشنهاد، ایلان ماسک با منشن کردن SEC به نوعی خواستار بررسی این موضوع از سوی این کمیسیون شده است.

در حالی ماسک از کمیسیون بورس درخواست بررسی تعداد کاربران توییتر را کرده که در سال‌های گذشته اتهامات زیادی را علیه آن مطرح کرده است. در حقیقت SEC به علت توییت 2018 ماسک درباره خصوصی کردن تسلا، توییت‌های او را مدنظر دارد و ثروتمندترین فرد جهان از این موضوع راضی نیست. با این وجود به نظر می‌رسد کاهش مبلغ قرارداد خرید توییتر ارزش این را دارد که رابطه‌اش را با SEC خوب کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی