ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کسب و کار

الکترونیک آرتز ظاهرا به دنبال خریدار یا شریک است؛ مذاکره با اپل، دیزنی و آمازون

شرکت الکترونیک آرتز به شدت و مصرانه به دنبال خریدار یا شرکت دیگری است که با آن ادغام شود. EA ظاهرا در چند وقت اخیر گفتگوهایی را با چند خریدار و شریک احتمالی از جمله ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۲:۳۰

شرکت الکترونیک آرتز به شدت و مصرانه به دنبال خریدار یا شرکت دیگری است که با آن ادغام شود. EA ظاهرا در چند وقت اخیر گفتگوهایی را با چند خریدار و شریک احتمالی از جمله دیزنی، اپل و آمازون انجام داده ولی مشخص نیست که کدام کمپانی به دنبال خرید و کدام یک به دنبال ادغام شدن با این شرکت خواهد بود.

بر اساس گزارش منابع مختلف، EA در ماه مارس به سراغ دیزنی رفت تا یک رابطه معنی‌دارتر را با این شرکت به وجود بیاورد. ولی دیزنی مایل به پیش بردن مذاکرات نبود، چون احتمالا تمرکز خود را روی سرویس استریم خودش گذاشته است. با این حال، منابع آگاه می‌گویند ایده ادغام EA و ESPN که از زیرمجموعه‌های دیزنی محسوب می‌شود، همچنان در دست بررسی قرار دارد.

الکترونیک آرتز و کامکست در شرف توافق بودند

از میان تمام گزینه‌های احتمالی، کامکست احتمالا نزدیک‌ترین کمپانی به حصول توافق بوده است. ظاهرا «برایان رابرتز»، مدیرعامل کامکست با پیشنهاد ادغام NBCUniversal با EA به سراغ «اندرو ویلسون»، مدیرعامل الکترونیک آرتز رفته بود. بر اساس این پیشنهاد، رابرتز در پایان ادغام کنترل بخش عمده کسب و کار را در دست می‌گرفت اما به ویلسون اجازه می‌داد تا مدیرعامل EA باقی بماند. با این حال، هیئت مدیره با قیمت پیشنهادی و ساختار ادغامی موافق نبودند و در نهایت معامله به سرانجام نرسید.

بازی های EA

منابع آگاه مدعی‌اند که الکترونیک آرتز از زمان خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت به شکل جدی‌تر به دنبال خریدار یا شریک برای ادغام شدن می‌گردد. با این وجود، شرایط آن معامله هم به خاطر مشکلات قانونی در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

«جان ریزبرگ»، سخنگوی EA در واکنش به این شایعات اعلام کرده که این شرکت نسبت به گمانه‌زنی‌ها اظهارنظر نمی‌کند: «افتخار می‌کنیم که در جایگاهی مقتدرانه و رو به رشد، با در اختیار داشتن بیش از نیم میلیارد بازیکن و مجموعه‌ای از بازی‌های جذاب که ساخته تیمی پراستعداد است، فعالیت می‌کنیم. از نظر ما آینده بسیار درخشان است.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی