ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

ثبت سفارش جدید آیفون از فردا آزاد می‌شود

مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت در واکنش به تغییر گروه کالایی آیفون گفت تغییر اولویت‌بندی کالایی آیفون مقطعی است. به گفته وی ثبت سفارش آیفون به علت اختلال سیستمی با مشکل مواجه ...

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۲ خرداد ۱۴۰۱ | ۲۰:۴۲

مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت در واکنش به تغییر گروه کالایی آیفون گفت تغییر اولویت‌بندی کالایی آیفون مقطعی است. به گفته وی ثبت سفارش آیفون به علت اختلال سیستمی با مشکل مواجه شده بود و از روز آینده ثبت سفارش این کالا از سر گرفته می‌شود.

به گزارش دیجیاتو و به نقل از ایسنا، «سعید عباسپور» مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت در واکنش به ماجرای ممنوعیت واردات آیفون به کشور گفت:

«پیرو به‌روزرسانی برخی گروه‌های کالایی و برخی اولویت بندی‌ها برای تامین کالاهای اساسی، برخی اولویت بندی‌های کالایی مقطعی یا برخی اختلالات پیش می‌آید که امری طبیعی است. بنابراین با رفع این اختلالات و تعیین اولویت بندی‌های جدید، از روز آینده ثبت سفارش آیفون از سرگرفته می‌شود.»

وی همچنین تاکید کرد سازمان توسعه تجارت هیچ ابلاغیه و مقرراتی دال بر ممنوعیت ثبت سفارش واردات موبایل با برندهای خاص به بانک مرکزی و گمرک ابلاغ نکرده است.

عباسپور با اشاره به اینکه در دو ماه ابتدایی امسال بیش از 6 میلیارد دلار ثبت سفارش واردات موبایل صورت گرفته است، اظهار داشت سفارشات تلفن همراه از نظر ارزش دلاری، سهم بالائی در ثبت سفارش‌های سال جاری دارد: «امسال هم با توجه به افزایش میزان ثبت سفارش گوشی، کماکان اولویت‌بندی گروه‌های کالایی برای واردات کالا برقرار بوده و رویه‌های تخصیص و تامین ارز بر اساس مقررات و اولویت بندی‌های کالایی صورت می‌پذیرد.»

گفتنی است روز گذشته برخی از واردکنندگان تلفن همراه که قصد ثبت درخواست ارز برای واردات آیفون را داشتند، با پیغامی مبنی بر تغییر گروه کالایی آیفون رو به رو شدند. انجمن واردکنندگان موبایل نیز در گفتگو با دیجیاتو اعلام کرد چنین تصمیمی عملا به معنای ممنوعیت واردات آیفون به کشور است.

ممنوعیتی که در کمتر از یک روز، موجب شد تا بازار موبایل دچار التهاب شده و برخی مدل‌های آیفون نایاب و برخی تا 10 میلیون تومان گران شوند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی