ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودرو

اتصال باند رفت آزادراه تهران شمال به مازندران تا پایان سال 1401

آزادراه ۳ ایران یا آزادراه تهران شمال نام یک پروژهٔ راه‌سازی در ایران است که قرار است تهران را به چالوس و نوشهر پیوند دهد. هم‌ اکنون قطعات ۱ و ۴ این آزادراه در دست ...

سپهر زنگنه
نوشته شده توسط سپهر زنگنه | ۴ خرداد ۱۴۰۱ | ۰۹:۰۰

آزادراه ۳ ایران یا آزادراه تهران شمال نام یک پروژهٔ راه‌سازی در ایران است که قرار است تهران را به چالوس و نوشهر پیوند دهد. هم‌ اکنون قطعات ۱ و ۴ این آزادراه در دست بهره‌ برداری و قطعات ۲ و ۳ در دست ساخت هستند. براساس گفته های معاون وزیر راه، باند رفت این آزادراه تا پل زنگوله تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید و افتتاح مسیر برگشت نیز به تامین هزینه و بودجه مربوط است.
معاون وزیر راه و شهرسازی از بهره‌ برداری باند رفت منطقه دو آزادراه تهران شمال تا پایان امسال خبر داد و گفت: «مردم می‌توانند از طریق این آزادراه تا پل زنگوله واقع در استان مازندران و به صورت چهار خطه عبور کنند. بر این اساس، همه تلاش مان این است که باند رفت منطقه دو آزادراه تهران-شمال در سال جاری به صورت کامل آماده بهره‌برداری شود و به این ترتیب مردم بتوانند از منطقه دو تا پل زنگوله که به صورت چهار خطه عبور کنند.»
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور ادامه داد: «باند رفت آزادراه تهران-شمال تا کنون حدود 77 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است  و در هفته گذشته به همراه وزیر زیرساخت ارمنستان که از آن بازدید کردیم این مسئول خارجی روند فعالیت و پیشرفت آن را حیرت زده توصیف کرد چرا که این پروژه سنگین بدون نیاز به هیچ تخصص، نیروی انسانی و تجهیزات خارجی انجام می شود و به عنوان پروژه قرن از آن یاد کرد.»
خادمی همچنین در پاسخ به سوالی درباره اینکه باند برگشت منطقه دو آزادراه تهران-شمال چه زمانی آماده بهره‌برداری خواهد شد و هم اکنون چه وضعیتی دارد، گفت: «میزان پیشرفت فیزیکی منطقه دو آزادراه تهران-شمال در مجموع و با احتساب باند رفت و برگشت 57 درصد است و اتمام آن به صورت کامل منابع مالی سنگینی نیاز دارد که تامین کردن آن سخت است. اما در صورت تامین هزینه آن، مشکلی برای به پایان رساندن این منطقه از آزادراه از نظر اجرایی وجود ندارد و پس از افتتاح باند رفت، عملیات اجرایی و عمرانی در باند برگشت با سرعت و قدرت بیشتری ادامه پیدا خواهد کرد و تلاش می‌کنیم در اسرع وقت آن را نیز به بهره‌برداری برسانیم.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • modernamir
    modernamir | ۴ خرداد ۱۴۰۱

    پس اون چینی هایی که توی پروژه بودند و حتی یک از وزیرهای راه قبلی نسبت بهشون شاکی بود، کجایی هستند؟ البته یادم نبود، الان دیگه ما با چینی ها یکی هستیم یا بهتر بگم زیرمجموعه اشون هستیم.

مطالب پیشنهادی