ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آیفون
تکنولوژی

اپل می‌خواهد 220 میلیون دستگاه آیفون در سال 2022 تولید کند

با وجود محدودیت‌های زنجیره تامین و انتظار تقاضای بالا برای آیفون‌های جدید، هدف کوپیرتینویی‌ها در پاییز امسال نسبت به سال قبل تغییر نکرده است و اپل قصد دارد در سال 2022 تقریبا 220 میلیون دستگاه ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۵ خرداد ۱۴۰۱ | ۲۱:۳۰

با وجود محدودیت‌های زنجیره تامین و انتظار تقاضای بالا برای آیفون‌های جدید، هدف کوپیرتینویی‌ها در پاییز امسال نسبت به سال قبل تغییر نکرده است و اپل قصد دارد در سال 2022 تقریبا 220 میلیون دستگاه آیفون تولید کند.

طبق گزارش بلومبرگ، اپل به تامین کنندگان خود اطلاع‌رسانی کرده که همچنان می‌خواهد در سال جاری 220 میلیون دستگاه آیفون تولید کند، هدفی که البته از انتظار کارشناسان بازار کمتر است. در این گزارش همچنین گفته شده که تحلیلگران با توجه به مدل‌های جدید آیفون 14 که برای معرفی در پاییز پیش‌بینی شده‌اند، انتظار تولید نزدیک به 240 میلیون دستگاه را داشته‌اند.

آیفون

محدودیت‌ها و مشکلات تولید آیفون

اپل در حالی هدف خود را نسبت به سال قبل تغییر نداده که تقریبا اکثر شرکت‌های جهان برای تامین بسیاری از قطعات محصولات خود با مشکلاتی مواجه شده‌اند. بسیاری از محصولات این شرکت، از جمله جدیدترین مک‌ها، به دلیل مشکلات زنجیره تامین ناشی از قرنطینه‌ها و محدودیت‌های کرونا که برای چندین هفته و شاید ماه‌ها دوباره در چین شکل گرفته، حتی در سفارش نیز با مشکلاتی مواجه شده‌اند.

فاکسکان تامین کننده تایوانی آیفون، با استفاده از نوعی رویکرد قرنطینه، موفق شده تا کارگران خود را در محل کار ساکن کند و با این وجود، تاثیر قرنطینه را بر تولید خود به حداقل برساند، اما هم اکنون نیز مشکلاتی زیادی به دنبال قرنطینه ایجاد شده است. اپل هفته گذشته اعلام کرد بود که هرگونه قرنطینه جدید در چین و تایوان، می‌تواند محدودیت‌های جدیدی ایجاد کند.

همزمان با تمام این اتفاقات، تمرکز سرمایه‌گذاران از ابزارها و خدمات فناوری دور شده است، زیرا جنگ بین اوکراین و روسیه باعث شده تا هزینه نفت، مواد غذایی و سایر کالاهای اساسی به شدت افزایش پیدا کند.

با وجود تمام این موارد، اکنون تمام علاقه‌مندان اپل منتظر پاییز امسال و رونمایی احتمالی از سری آیفون 14 هستند که گفته می‌شود طراحی متفاوتی نسبت به قبل خواهد داشت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی