ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بررسی آیفون SE 2022
موبایل

انجمن واردکنندگان موبایل: هنگام خرید تلفن همراه به برچسب قیمت واردکننده و مصرف کننده توجه کنید

انجمن واردکنندگان موبایل از خریداران تلفن همراه خواست تا به هنگام خرید این کالا، به قیمت وارد کننده و مصرف کننده که روی جعبه تمامی موبایل‌ها الصاق شده، توجه کنند. به نظر می‌رسد این یادآوری ...

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۷ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۸:۱۵

انجمن واردکنندگان موبایل از خریداران تلفن همراه خواست تا به هنگام خرید این کالا، به قیمت وارد کننده و مصرف کننده که روی جعبه تمامی موبایل‌ها الصاق شده، توجه کنند. به نظر می‌رسد این یادآوری در راستای افزایش قیمت‌های اخیر مدل‌های آیفون و برخی گوشی‌های پرچمدار صورت گرفته است.

اگرچه بازار تلفن همراه از ابتدای سال با افزایش قیمت قابل توجهی رو به رو بوده است؛ اما طی یک هفته اخیر و شائبه‌های ممنوعیت و محدودیت واردات آیفون به افزایش شدید قیمت‌ها منجر شد.

این درحالی است که براساس اعلام رسمی، مشکلی برای ثبت سفارش آیفون وجود نداشته و آرامش به بازار بازگشته است. با این وجود برخی فروشندگان، کالای خود را با قیمتی گزاف به مشتریان ارائه می‌کنند.

در همین راستا، انجمن واردکنندگان موبایل با انتشار توییتی، از خریداران تلفن همراه خواست تا به قیمت درج شده روی جعبه گوشی‌ها توجه کنند:

«قیمت‌های وارد کنندگان موبایل در سامانه 124 ثبت می‌شود. علاوه بر آن نظر به شفافیت در سطح عرضه و با هماهنگی با وزارت صمت و سازمان حمایت، برچسب قیمت واردکننده و مصرف کننده بر روی تمامی موبایل‌های فروش رفته الصاق می‌شود. حتما در هنگام خرید به برچسب قیمت روی جعبه توجه کنید.»

توییت انجمن واردکنندگان موبایل

گفتنی است درج قیمت واردکننده و مصرف کننده بر روی جعبه گوشی و لپ‌تاپ از ابتدای اردیبهشت ماه الزامی شد. این اقدام در راستای طرح «خرید شفاف» عملی شده و هدف اجرای آن جلوگیری از گران‌فروشی و کنترل قیمت عنوان شده است.

سامانه 124 نیز سامانه پاسخ‌گویی وزارت صنعت، معدن و تجارت است که یکی از خدمات آن، اعلام قیمت کالا و خدمات است. کاربران این سایت با جستجوی محصولات مد نظر خود، می‌توانند از قیمت‌های اعلام شده از سوی این وزارتخانه اطلاع یابند.

البته مراجعه ما به این سایت برای مشاهده قیمت انواع موبایل، نتیجه‌ای در بر نداشت، گرچه قیمت تراکتور دو دیفرانسیل و پیاز در این سامانه ثبت شده بود.

سامانه 124 وزارت صمت

همچنین به نظر می‌رسد برخی قیمت‌های اعلام شده در این سایت با آنچه که در بازار به مردم ارائه می‌شود، اختلاف وجود دارد که امکان شکایت از گران‌فروشی نیز فراهم شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی