ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اگزینوس 2300
تکنولوژی

افشای جزئیات جدید درباره نسل بعدی تراشه پرچمدار اگزینوس سامسونگ

چند وقت پیش خبرهایی مبنی بر توسعه نسل بعدی تراشه پرچمدار اگزینوس سامسونگ منتشر شده‌ بود و حتی شماره مدل آن، S5E9935 هم لو رفته بود. اما اکنون به نظر می‌رسد اسم رمز این تراشه ...

آرش تهرانی
نوشته شده توسط آرش تهرانی | ۸ خرداد ۱۴۰۱ | ۰۹:۰۰

چند وقت پیش خبرهایی مبنی بر توسعه نسل بعدی تراشه پرچمدار اگزینوس سامسونگ منتشر شده‌ بود و حتی شماره مدل آن، S5E9935 هم لو رفته بود. اما اکنون به نظر می‌رسد اسم رمز این تراشه نیز افشا شده است.

بنا به گفته یکی از منابع معتبر دنیای فناوری به نام «رولند کوانت»، اسم رمز تراشه پرچمدار اگزینوس بعدی سامسونگ «کوادرا» (Quadra) است. این در حالی است که سامسونگ اوایل امسال اگزینوس 2200 را با نام رمز Pamir برای گلکسی S22 و گلکسی S22 پلاس به همراه S22 اولترا معرفی کرد، اما همچنان مشخص نیست که کوادرا به عنوان اگزینوس 2300 عرضه خواهد شد یا خیر.

البته استفاده اگزینوس 2200 از شماره مدل S5E9925 که در رده شماره مدل S5E9935 تراشه آینده سامسونگ قرار دارد نیز بیش از پیش احتمال توسعه جایگزین اگزینوس 2200 را تقویت می‌کند.

جزییات تازه از نسل بعدی تراشه‌های اگزینوس سامسونگ

ویژگی‌های احتمالی نسل بعدی تراشه اگزینوس

بنابر اخبار موجود، به نظر می‌رسد این تراشه تازه سامسونگ از فرایند ساخت 3 نانومتری GAA استفاده می‌کند و دارای جدیدترین هسته‌های ARM و تراشه گرافیکی بروزرسانی شده Xclipse روی تراشه گرافیکی جدید AMD Radeon خواهد بود.

همچنین انتظار می‌رود تولید انبوه تراشه‌های 3 نانومتری در اواخر سال جاری آغاز شود که با برنامه زمانی تراشه آتی اگزینوس در هماهنگی کامل قرار دارد.

البته برخی از شایعات دیگر گویای آن هستند که سامسونگ تا 2 سال آینده از تراشه‌های اگزینوس در سری پرچمدار گلکسی S استفاده نخواهد کرد و دلیل این امر نیز عملکرد ضعیف و ایرادات فنی عنوان شده است. این گزارش‌ها بیان می‌کنند که سامسونگ با جمع‌آوری تیمی 1000 نفره در پی طراحی یک تراشه جدید از صفر است تا بتواند سال 2025 از آن در سری گلکسی S25 بهره‌برداری کند.

به هر حال در پایان تنها باید منتظر تایید رسمی این کمپانی ماند و دید که سامسونگ برای تولید تراشه‌های نسل آتی اگزینوس چه خواب‌هایی در سر دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی