واکنش انجمن صنفی VODها به احتمال ابطال مجوز فیلیمو و نماوا: رگولاتور بایستی بی طرف باشد

واکنش انجمن صنفی VODها به احتمال ابطال مجوز فیلیمو و نماوا: رگولاتور بایستی بی طرف باشد

انجمن صنفی VODها در واکنش به احتمال ابطال مجوز فیلیمو و نماوا از سوی ساترا، بر لزوم بی‌طرفی رگولاتور تاکید کرد. آن‌ها معتقدند این حوزه نیازمند رگولاتوری است که دچار تضاد منافع نشده و از رشد صنعت نمایش خانگی خشنود شود نه غمگین.

چند روز پیش خبری مبنی بر احتمال ابطال مجوز فیلیمو و نماوا منتشر شد. در همین راستا انجمن صنفی شرکت‌های نمایش ویدئویی آنلاین، با انتشار اطلاعیه‌ای نسبت به خبرهای منتشر شده واکنش نشان داد.

به گزارش دیجیاتو و به نقل از روابط عمومی انجمن شرکت‌های نمایش ویدئویی آنلاین، انجمن صنفی شرکت‌های ویدئویی آنلاین بیش از همه بر ضرورت وجود یک نهاد ناظر و رگولاتور حوزه شبکه نمایش خانگی به شرط بی‌طرفی تاکید و از تمام ارکان و شورا‌های عالی کشور تقاضا کرد تا یک رگولاتور بی‌طرف برای این حوزه انتخاب کنند: «رگولاتوری که با تعامل سازنده و به دور از تضاد منافع، از رشد و پیشرفت این صنعت مسرور و خشنود باشد و نه غمگین و افسرده.»

انجمن در اطلاعیه اظهار داشته است که تهیه‌کنندگان، کارگردانان و پلتفرم‌های شبکه نمایش خانگی به فعالیت در چارچوب قوانین و خطوط فرهنگی کشور اعتقاد دارند؛ اما به‌دلیل عدم تعریف مرزهای صوت و تصویر فراگیر، هر روز شاهد بسط قلمرو تنظیم‌گری صدا و سیما هستیم.

ساترا

در ادامه همچنین تاکید شده است که این تضاد منافع، آن‌ها را با انتظارات و چارچوب‌های غیرقابل تولید و اجرا مواجه کرده است: «این مسئله برای اهالی فرهنگ و کسب و کارهای دانش بنیان در این شرایط سخت اقتصادی و مهاجرت جوانان نتیجه‌ای جز یاس و ناامیدی ندارد.»

در بخش پایانی نیز انجمن صنفی شرکت‌های نمایش ویدیوئی آنلاین، برای شرکت در جلسات مشورتی و بررسی دقیق‌تر معضلات و مشکلات شرایط فعلی اعلام آمادگی کرده است.

گفتنی است براساس پیگیری‌های دیجیاتو، ساترا خبر از بروز تخلف‌های متعددی در دو پلتفرم فیلیمو و نماوا داده و تایید کرده که احتمال ابطال مجوز این دو پلتفرم وجود دارد. این مجموعه نظارتی اعلام کرده که برخی اصلاحات (سانسور) اعلام شده روی محتواهای پخش شده از سوی فیلیمو و نماوا صورت نگرفته و همچنین برخی از سریال‌های جدید در حال پخش در این دو پلتفرم اساسا نه از آن‌ها و نه از نهاد دیگری همچون ارشاد، پروانه نمایش ندارد.

اگرچه ساترا بروز تخلفات را محرز دانسته اما همچنان در مورد ابطال مجوز تصمیم‌گیری قاطعی اتخاذ نشده است.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.