ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رادار نشان
فناوری ایران

نقشه و مسیریاب نشان از ویژگی «رادار» برای سفرهای جاده‌ای رونمایی کرد

نسخه جدید نقشه و مسیریاب نشان منتشر شد. چند قابلیت کلیدی و مفید برای سفرهای جاده‌ای به این نسخه اضافه شده است. مهم‌ترین این قابلیت‌ها، «رادار جاده‌ای» نشان است که در زمان سفر اطلاعات مفیدی ...

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۲:۲۵

نسخه جدید نقشه و مسیریاب نشان منتشر شد. چند قابلیت کلیدی و مفید برای سفرهای جاده‌ای به این نسخه اضافه شده است. مهم‌ترین این قابلیت‌ها، «رادار جاده‌ای» نشان است که در زمان سفر اطلاعات مفیدی را به شکل خودکار به کاربر نمایش می‌دهد.

رادار؛ آگاهی از جاده و مسیر پیش‌رو در سفر 

در سفر و جاده این سوال برای همه مطرح می‌شود که تا شهر بعدی چقدر فاصله داریم یا  توقف‌گاه و پمپ بنزین بعدی کجاست. اگر شما هم تجربه سفر خودرویی را داشته باشید مطمئنا با این سوال‌ها در حین مسیر مواجه شده‌اید.

رادار نشان

ویژگی جدید رادار جاده‌ای نشان به کاربرانی که در جاده و مسیر سفر هستند، این امکان را می‌دهد تا در حین مسیریابی به اطلاعات مهم مسیر پیش‌‌رو شامل شهر بعدی، توقفگاه یا پمپ بنزین بعدی دسترسی داشته باشند. 

ویژگی رادار جاده‌ای به صورت اتوماتیک و زمانی که مسیر کاربر در جاده و سفر بین شهری باشد، فعال می‌شود و در بالای صفحه قرار می‌گیرد تا اطلاعات مفیدی از مسیر را ارائه دهد.

نمایش هزینه عوارضی و امکان تنظیم عدم عبور از عوارضی

در نسخه جدید نشان دو ویژگی کاربردی برای مسیرهای دارای عوارضی ارائه شده است. اولین ویژگی اینکه نشان در صفحه مسیریابی، مسیرهای دارای عوارضی را مشخص کرده و مبلغ عوارض را نیز به کاربر اعلام می‌کند.

عوارض در نشان

قیمت‌های عوارضی در مسیریاب نشان به صورت داینامیک محاسبه می‌شود و در صورت هر گونه تغییر، قیمت جدید به کاربران اعلام خواهد شد. به طور مثال عوارض آزادراهی تهران-شمال در روزهای عادی 40 هزار تومان و در روزهای تعطیل 60 هزار تومان محاسبه و نمایش داده می‌شود.

همچنین در بخش «تنظیمات طرح و مسیریابی» یک تنظیم جدید با عنوان «پرهیز از عوارضی» اضافه شده است. با روشن کردن این تنظیم، مسیریاب نشان مسیرهای بدون هزینه و عوارضی را به کاربر پیشنهاد می‌دهد. 

رانندگی آزاد؛ آگاهی از رویدادهای پیش‌رو بدون مسیریابی

ویژگی رانندگی آزاد نشان این امکان را به کاربر می‌دهد که صرفا با باز کردن اپلیکیشن و بدون درخواست مسیریابی، همچنان از وجود رویدادهای پیش‌رو نظیر پلیس، دوربین، تصادف و ترافیک در مسیر آگاهی یابد. 

رانندگی آزاد

در نسخه جدید نشان این ویژگی با بازبینی کامل رابط کاربری و تجربه‌ کاربری به این مسیریاب بازگشته است. در این نسخه در صورت باز بودن نشان و آغاز به حرکت، دکمه ورود به حالت رانندگی آزاد بر روی نقشه به کاربر نمایش داده می‌شود و کلیک بر روی آن، اپ وارد وضعیت رانندگی آزاد می‌شود.

در این حالت، نقشه به وضعیت مشابه مسیریابی تغییر می‌کند و کاربر در حین رانندگی و بدون تعیین مقصد خاصی می‌تواند از همه اتفاقاتی که در مسیرش هستند باخبر شود. در این حالت، ویژگی‌هایی نظیر نمایش سرعت، سرعت مجاز و همچنین امکان گزارش رویدادهای نظیر پلیس، تصادف و ترافیک نیز برای کاربر فراهم است. 

علاوه بر ویژگی‌های گفته شده، در این نسخه امکان تنظیم سرعت سخن‌گو برای همه سخن‌گوهای نشان شامل سخن‌گوهای هوشمند و سخن‌گوهای استودیویی فراهم شده است. 

همچنین بر اساس گزارش نشان، در این نسخه کارایی آن برای استفاده توسط نابینایان نیز بهبود‌هایی متعددی داشته است. 

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
 • Jaber James
  Jaber James | ۱۳ خرداد ۱۴۰۱

  خوبه، ولی اگر مثل ویز در زمان مسیریابی میتونست مثلا اگر یهو ترافیک شد مسیر رو عوض کنه عالی میشد

 • علی موسوی
  علی موسوی | ۱۲ خرداد ۱۴۰۱

  نشان عالیه دمتون گرم بروز کردم
  چندسال استفاده میکنم عالی

مطالب پیشنهادی