ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فروش موبایل
تکنولوژی

IDC: فروش موبایل در سال جاری میلادی 3.5 درصد کاهش پیدا می‌کند

طبق گزارش ارائه شده توسط شرکت تحلیلی IDC، تعداد موبایل‌های فروخته شده در سال 2022 با 3.5 درصد کاهش به 1.31 میلیارد دستگاه خواهد رسید. این خبر در حالی ارائه شده که IDC پیش از ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۱:۰۰

طبق گزارش ارائه شده توسط شرکت تحلیلی IDC، تعداد موبایل‌های فروخته شده در سال 2022 با 3.5 درصد کاهش به 1.31 میلیارد دستگاه خواهد رسید. این خبر در حالی ارائه شده که IDC پیش از این برای صنعت موبایل در سال جاری، رشد 1.6 درصدی را پیش بینی کرده بود.

تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند، با توجه به عدم اطمینان بازار و همچنین تقاضای کمتر مشتریان، تعداد کل گوشی‌های فروخته شده در سال 2022 نسبت به سال قبل 3.5 درصد کاهش پیدا می‌کند. با این وجود، گفته می‌شود اپل با مشکل زیادی مواجه نخواهد شد.

رشد جزئی فروش موبایل در بازار آسیا

فروش موبایل

کشورهای اروپایی بیشتر از سایر نقاط جهان تحت تاثیر کاهش عرضه موبایل در سال 2022 قرار خواهند گرفت و گفته می‌شود فروش بازار اروپا 22 درصد کاهش پیدا می‌کند. هرچند انتظار می‌رود فروش گوشی در چین، تا پایان سال جاری، 11.5 درصد کاهش پیدا کند، اما سایر مناطق آسیا با رشد جزئی 3 درصدی مواجه خواهند شد.

هرچند تمام شرکت‌های حوزه فناوری تحت تاثیر این شرایط قرار می‌گیرند، IDC اعتقاد دارد که اپل کمتر از سایر رقبا با مشکل مواجه خواهد شد. به عنوان دلیل گفته شده که کوپرتینویی‌ها کنترل بیشتری روی زنجیره تامین خود دارند و همچنین بیشتر مشتریانی که دنبال گوشی‌های گران قیمت مانند آیفون هستند، تحت تاثیر تورم و سایر مسائل اقتصادی قرار نمی‌گیرند.

کارشناسان IDC توضیح می‌دهند که دلایل زیادی برای ضعیف‌تر شدن بازار موبایل در سال جاری وجود دارد، از جمله تورم و تنش‌های ژئوپلیتیک سراسر جهان. از سویی دیگر، قرنطینه چین به دلیل افزایش مجدد موارد ابتلا به ویروس کرونا نیز مطمئنا تاثیر زیادی روی بازار خواهد گذاشت. در نتیجه این قرنطینه‌ها و عدم قطعیت‌های جهانی، تقاضا و عرضه کاهش پیدا می‌کند.

در نهایت، IDC انتظار دارد که این کاهش فروش موقتی باشد و بازار از سال آینده به روند صعودی خود بازگردد. این شرکت برای بازار موبایل در سال 2023 رشد 5 درصدی را پیش‌بینی کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی