ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودروی الکتریکی
تکنولوژی

اولین جاده‌ای که خودروهای برقی را حین حرکت شارژ می‌کند، در آمریکا آماده بهره‌برداری می‌شود

شرکت «Electreon» اعلام کرده درحال برنامه‌ریزی برای ساخت اولین جاده ایالات متحده با قابلیت شارژ بی‌سیم خودروی الکتریکی است. این پروژه آزمایشی که در ابتدا تنها یک مایل طول خواهد داشت، قرار است سال آینده ...

مرضیه فرجی
نوشته شده توسط مرضیه فرجی | ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۹:۰۰

شرکت «Electreon» اعلام کرده درحال برنامه‌ریزی برای ساخت اولین جاده ایالات متحده با قابلیت شارژ بی‌سیم خودروی الکتریکی است. این پروژه آزمایشی که در ابتدا تنها یک مایل طول خواهد داشت، قرار است سال آینده در «دیترویت» میشیگان به پایان برسد. میزان شارژ این جاده در هر مایل به نوع خودرو و سرعت حرکت آن بستگی دارد.

با پیشرفت تکنولوژی و افزایش آگاهی مردم در زمینه گرمایش کره زمین، بسیاری از افراد به استفاده از خودروی الکتریکی روی آورده‌اند. اما تامین نیروی محرکه این خودروها همیشه دغدغه‌ای برای طرفداران آن‌ها بوده است. هرچند در سال‌های اخیر تعداد جایگاه‌های تامین برق بسیار افزایش یافته است، اما محققان در تلاش برای ساخت جاده‌هایی هستند که درحین حرکت خودروی برقی را شارژ کنند!

این جاده با داشتن یک شبکه زیرزمینی از سیم پیچ‌های شارژ که به شبکه انرژی متصل می‌شوند، قادر است خودروی برقی درحال حرکت را شارژ کند. خودروی برقی درحال حرکت باید یک گیرنده فعال داشته باشد تا انرژی را از آن طریق دریافت کند. درصورتی که گیرنده وجود نداشته باشد، یا فعال نباشد، خودرو شارژ نخواهد شد.

خودروی الکتریکی

این سیستم بدون گیرنده فعال قادر به ساطع کردن برق نیست، پس برای مردم و حیواناتی که از خیابان عبور می‌کنند، مشکل برق گرفتگی پیش نخواهد آمد.

این سیستم همچنین ماژولار است. به این معنا که هر سیم پیچ به صورت جداگانه به شبکه متصل می‌شود، بنابراین از کار افتادن یک سیم پیچ بر کارکرد کل سیستم تاثیر نمی‌گذارد.

میزان شارژ در هر مایل به نوع خودرو و سرعت حرکت آن بستگی دارد. با توجه به طول اولیه که برای نسخه آزمایشی در نظر گرفته شده است، جاده قادر نخواهد نبود خودرو را به طور کامل شارژ کند و تنها بخشی از نیاز آن را برطرف می‌سازد تا راننده در اولین فرصت خود را به ایستگاه‌های شارژ برساند. گیرنده‌ها همچنین می‌توانند هزینه برق مصرف شده را محاسبه کنند و به صاحب خودروی الکتریکی این فرصت را می‌دهند تا بعدا هزینه آن را پرداخت کند.

یکی از نمایندگان Electreon ادعا می‌کند مسیرهای اتوبوس جاده‌های بسیار عالی برای پیاده‌سازی این سیستم شارژ هستند زیرا می‌توان براساس میزان تردد مشخص، مطالعات دقیق‌تری بر روی آن‌ها انجام داد. مناطقی که ازدحام ترافیک نیز دارند، گزینه‌های مناسبی هستند زیرا خودرو در حین انتظار در ترافیک، شارژ خواهد شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • مهدی شرف الدین
    مهدی شرف الدین | ۱۵ خرداد ۱۴۰۱

    برای آلودگی الکترومغناطیسی که ایجاد می‌کنه باید یه فکری بکنند

مطالب پیشنهادی