ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تایید منشأ ارز مرتبط واردات خودرو بانک مرکزی
خودرو

شرط تازه برای واردات خودرو: بانک مرکزی باید منشأ ارز را تایید کند

در حال نزدیک‌تر شدن به مرحله نهایی واردات خودرو هستیم امید می‌رود به زودی شاهد عبور و مرور خودروهای وارداتی جدید در جاده‌های کشور باشیم. برای اجرایی شدن نهایی واردات خودرو نیز باید منشأ ارز ...

در حال نزدیک‌تر شدن به مرحله نهایی واردات خودرو هستیم امید می‌رود به زودی شاهد عبور و مرور خودروهای وارداتی جدید در جاده‌های کشور باشیم. برای اجرایی شدن نهایی واردات خودرو نیز باید منشأ ارز مرتبط مورد تایید بانک مرکزی قرار گیرد.

به دنبال ابلاغ قانون ساماندهی صنعت خودرو به رئیس جمهور، تکاپوی خاصی در بین عاملین و شرکت‌های واردکننده به وجود آمده و همگی آن‌ها در حال برنامه‌ریزی برای شرکت و گرفتن سهمی از واردات خودرو هستند.

از طرف دیگر، بر اساس یکی از شروط مجلس برای آزادسازی واردات خودرو، هر شخص حقیقی و حقوقی به ازای صادرات خودرو، قطعات، کالاها و خدمات مرتبط با صنعت خودروسازی، قادر به واردات خودرو و کمک به تنظیم بازار است.

با این وجود، یک الزام مهم پیش روی واردکنندگان قرار دارد؛ بانک مرکزی باید منشأ ارز مرتبط با واردات خودرو را مورد تایید قرار دهد.

بدین ترتیب به منظور اجتناب از وقایع سال‌های گذشته و دپوی خودروهای خارجی در گمرک، ورود هرگونه خودرو به داخل کشور بدون پشت سر گذاشتن مراحل قانونی از جمله ثبت سفارش و تأیید منشأ ارز توسط بانک مرکزی، ممنوع خواهد بود.

به علاوه طبق ضوابط اجرایی قانون ساماندهی صنعت خودرو، بانک مرکزی باید متناسب با وضعیت ارزی کشور، سقف ارز قابل تخصیص برای واردات خودرو را مشخص کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • goodarz
    goodarz | ۱۸ خرداد ۱۴۰۱

    حالا یه سئوال اشخاص حقیقی هم میتونن برای خودشون یه دونه ماشین وارد کنن ؟

مطالب پیشنهادی