ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

«تارا» از سرویس اعطای اعتبار خرد رونمایی کرد؛ ورود گلرنگ به حوزه فین تک و لندتک

شرکت توسعه تجارت و فناوری تارا که از دل گروه صنعتی گلرنگ برخاسته، فعالیت جدی خود را چند ماهی می‌شود که آغاز کرده و حالا پس از اعطای خدماتی چون بن‌های رفاعی و سازمانی و ...

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۷:۴۵

شرکت توسعه تجارت و فناوری تارا که از دل گروه صنعتی گلرنگ برخاسته، فعالیت جدی خود را چند ماهی می‌شود که آغاز کرده و حالا پس از اعطای خدماتی چون بن‌های رفاعی و سازمانی و کیف پول الکترونیکی، از سرویس اعتبار خرد خود رونمایی کرده است. در این سرویس کاربران می‌توانند بدون چک یا سفته یا ضامن به صورت غیر حضوری ۵ میلیون تومان اعتبار دریافت کنند و آن را طی دو ماه با کارمزد صفر درصد بازپس دهند.

لزوم بازیگران بخش خصوصی در عرصه خدمات اعتبار خرد

نشست خبری معرفی از سرویس اعتبار خرد تارا ظهر امروز با حضور اصحاب رسانه برگزار شد. در این نشست «حامد قنادپور» مدیرعامل تارا با ذکر این نکته که بانک‌ها و موسسات مالی به تنهایی نمی‌توانند سیستم اعتبارخرد را در کشور رواج دهند تاکید کرد که برای ترویج این موضوع باید بازیگران دیگر وارد این حوزه شوند: «ما در گروه صنعتی گلرنگ در حوزه های متعددی فعالیت داریم و با تارا خواستیم تا فرهنگ اعتبار را در بین مردم جا بیندازیم. تارا در کنار دیگر شانزده صنعت گلرنگ راه اندازی شده و زمان زیادی از شکل گیری تارا نمیگذرد و تنها چند ماه است که فعال شده است. ما تا امروز بیشتر به صورت سازمانی کار میکردیم که بیش از صد شرکت با ما همکاری دارند و بیش از هزار میلیارد تومان اعتبار تخصیص دادیم.»

قناد پور در ادامه اعلام کرد سرویس اعتبار خرد تارا جدیدترین سرویس آنها است و به زودی سرویس های دیگری نیز در تارا عرضه خواهد شد تا سبد محصولات آنها را کامل‌تر کند: «میخواهیم دستیار هوشمند زندگی دیجیتال کاربران باشیم.»

زیرساخت‌های پرداخت اعتبار خرد در کشور تا چند سال پیش وجود نداشت

مدیرعامل تارا در صحبت‌های خود اعلام کرد که تا امروز با بیش از صد سازمان همکاری داشتند و در مدت زمان فعالیت کمتر از یک سال نیز بیشتر از ۱۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اعطا کردند.

قنادپور در پاسخ به سوال دیجیاتو مبنی بر اینکه چرا سرویس الان بخر بعدا پرداخت کن در ایران با تاخیری چند ده ساله تبدیل به ترند اقتصادی شده آن را مرتبط به دلایل گوناگونی دانست و گفت: «جدا از مساله اقتصادی و تورمی که هم‌اکنون همه را درگیر کرده و مردم را راغب به استفاده از چنین طرح‌هایی می‌کند، واقعیت اینست که اصلا تا همین چند سال پیش زیرساخت این موضوع هم فراهم نبود. ما یک کد یونیک مانند کد ملی یا کد پستی واحد نداشتیم. خیلی از مسائل زیرساختی در شبکه مالی کشور فراهم نبود و الان می‌توان تازه روی خدمات تازه‌ای که عرضه شده، این سرویس‌ها را ارائه کرد.»

خرید اعتباری در شرایط اقتصادی ایران بهترین فرصت برای کاربران است

«وحید شامخی» معاون توسعه تارا در ادامه این نشست به معرفی دقیق‌تر سرویس اعتبار خرد تارا پرداخت. او با ذکر این نکته که خرید نقدی در ایران اولین انتخاب هر فروشنده و خریداری است اعلام کرد در این شرایط اقتصادی تورم زده کشور، خرید اعتباری بهترین فرصت برای کاربران است: « افراد همچنین برای دریافت وام از بانک ها باید هفت خان رستم را طی کنند، پروسه ای که در نهایت هم کاربر نمیداند که میتواند وام را با این مشقات هم بگیرد یا خیر.»

شامخی در ادامه صحبت‌های خود به حضور برخی لند‌تک‌ها در سالیان گذشته اشاره کرد و تاکید کرد که این سرویس‌ها توانسته‌اند که مساله وام دهی خرد را تا حد زیادی برای کاربران تسهیل کنند. شامخی باور دارد نرخ نکول (پس ندادن وام‌ها توسط کاربران) در این تیم‌ها به یک در صد هم نمی‌رسد و این نشان می‌دهد که می‌توان به کاربران برای بازپس دهی وام خرد اعتماد کرد: «متاسفانه نظام وام دهی در کشور ما بر اساس بی اعتمادی به مشتری صورت گرفته است و برای همین هم کاری شده تا مردم را از گرفتن وام پشیمان کنند در حالی که مشاهدات نشان می‌دهد وام های کلان است که پس داده نمی‌شوند و وام های خرد عموما بازپس داده شدند.»

شامخی در ادامه صحبت‌های خود تاکید کرد: «ما در تارا بر اساس اعتماد پیش میرویم و به همه اعتماد داریم مگر غیر از آن ثابت شود.» آنطور که شامخی در این رویداد توضیح داد، سرویس تارا یک سرویس کاملا دیجیتال است و میتوان تا سقف پنج میلیون اعتبار از آن دریافت کرد و از این اعتبار می‌توان در بیش از ۴۵۰۰ نقطه کشور به صورت انلاین یا آفلاین از آن استفاده کرد. کاربران می‌توانند اعتبار گرفته شده را تا دو ماه با کارمزد صفر درصد پس دهند و برای دریافت این اعتبار نیاز به هیچ سفته و ضامنی ندارند.

پذیرنده‌های تارا از فروشندگان پوشاک تا فروشندگان طلا و شعبات افق کورش

«امیرحسین باقری» معاون فروش تارا نیز در خصوص پذیرنده‌هایی که در این مجموعه قرار دارد اعلام کرد:‌ «در حوزه پذیرندگان سعی کردیم تمام تخفیف های خرید آنلاین و فیزیکی نیز شامل دارندگان اپلیکیشن تارا هم باشد. تمام گروه های کالایی پذیرنده داریم‌ از حوزه پوشاک و وسایل ورزشی و طلا و… با ما همراه هستند و سعی میکنیم سبد خانوار را برای همه گروه ها در نظر بگیریم.» لازم به ذکر است گروه افق کوروش که در ۴۰۰ شهر شعبه دارد و زیرمجموعه گلرنگ به حساب می‌آید نیز از خدمات تارا پشتیبانی می‌کند.

باقری در خاتمه این نشست تاکید کرد که همه ایرانیان می‌توانند از تارا استفاده کنند و افراد فقط باید سیم کارتی به نام خودشان داشته باشند.

خاطرنشان می‌شود در سال ۲۰۲۱، بیش از ۵۵ درصد خریداران در دنیا از سرویس اعتباری خرد استافده کردند و کاربران سرویس‌های BNPL نیز طی ۱۵ ماه اخیر در سراسر دنیا ۸۵ درصد رشد داشتند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی