دسترسی به «فیگما» بدون فیلترشکن برای کاربران ایرانی امکان پذیر نیست

دسترسی به «فیگما» بدون فیلترشکن برای کاربران ایرانی امکان پذیر نیست

کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی خبر از اختلال برای دسترسی به سایت فیگما می‌دهند. این کاربران گزارش می‌دهند که بدون استفاده از فیلتر شکن نمی‌توانند به این سایت دسترسی داشته باشند. فیگما سایتی برای طراحی گرافیکی وبسایت‌ها است که نسخه رایگان و غیررایگان آن برای طراحان UI و UX در ایران قابلیت‌های زیادی داشته و یکی از ابزارهای اصلی بسیاری از فعالین این حوزه است.

به گزارش دیجیاتو کاربران ایرانی در شبکه اجتماعی توییتر از مسدود شدن سایت فیگما بدون استفاده از فیلترشکن خبر داده‌اند. بیشتر کاربران ادعا کردند که فیگما نیز مثل خیلی از پلتفرم‌های دیگر که اخیرا کاربران ایرانی را تحریم کرده‌اند، دست به تحریم کاربران ایرانی زده است اما با این وجود هنوز نمی‌توان به طور صد در صد این موضوع را تایید کرد.

سایت فیگما هنوز واکنش رسمی نسبت به این موضوع نداشته اما این اختلال می‌تواند برای بسیاری از فعالین حوزه UI و UX دردسرساز باشد چرا که بسیاری از فعالین این حوزه از نسخه رایگان این محصول برای کارهای گرافیکی خود استفاده می‌کنند.

در بند هفتم قوانین استفاده از فیگما که در تاریخ ۱۹ اسفندماه بروزرسانی شده تاکید شده که کاربران نباید در کشورهایی که آمریکا آنان را تحریم کرده قرار گرفته باشند و نباید کشورشان در لیست تحریم‌های دولت آمریکا باشد.

فیگما یک ابزار طراحی بر اساس فضای ابری (Cloud) است که در عملکرد و ویژگی ها مشابه اسکچ است. فیگما روی هر سیستم عاملی که بتواند یک مرورگر وب را اجرا کند، قابل استفاده است. Mac، Windows ، Linux و حتی Chromebookها می توانند از فیگما استفاده کنند. اشتراک گذاری آسان در فیگما یکی از مزیت‌های این محصول است که کاربران این سایت از آن زیاد استفاده می‌کنند.

همچنین باید گفت فیگما برنامه‌ای کاملا آنلاین بوده و نمایش پروژه‌ها و فایل‌ها در آن به صورت آنلاین صورت می‌گیرد و این موضوع می‌تواند آن را به یک برنامه مناسب برای پروژه‌هایی که یک تیم روی آن مشغول هستند، تبدیل کند. بسیاری از طراحان نیز طی سال‌های اخیر از اسکچ به فیگما کوچ کرده بودند و حالا این اختلال می‌تواند برای این طراحان نیز دردسرساز باشد.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.