ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

مدیرعامل همراه اول: اولین اپراتور منطقه با 100 میلیون مشترک هستیم

مدیرعامل همراه اول اعلام کرد آن‌ها به اولین اپراتور منطقه با پوشش 100 میلیونی تبدیل شده‌اند. او با اشاره به آمارهای مهم از عملکرد این اپراتور، اظهار داشت پهنای باند مصرف اینترنت مشترکین در حدود ...

مدیرعامل همراه اول اعلام کرد آن‌ها به اولین اپراتور منطقه با پوشش 100 میلیونی تبدیل شده‌اند. او با اشاره به آمارهای مهم از عملکرد این اپراتور، اظهار داشت پهنای باند مصرف اینترنت مشترکین در حدود 2 سال و اندی به 2هزار و 400 گیگابیت بر ثانیه رسیده است که رشدی سه برابری در این سال‌ها داشته است. همچنین مصرف کل دیتا در سال 1400 با رشد 44 درصدی از 5 هزار و 500 پتابایت عبور کرده است. به گفته اخوان، درآمد عملیاتی شرکت ارتباطات سیار ایران به 29 هزار میلیارد تومان رسیده و آن‌ها موفق به ثبت سود خالص تقریبا 5 هزار میلیارد تومانی شده‌اند. او همچنین با اشاره به شاد اعلام کرد با وجود حضوری شدن مدارس، قصد خاموش کردن این پلتفرم را ندارند.

صبح امروز مجمع عمومی همراه اول با هدف ارائه گزارش عملکرد این شرکت، تصویب صورت‌های مالی و تقسیم سود میان سهام‌داران برگزار شد. طبق آمار اعلام شده در این مجمع، شرکت ارتباطات سیار ایران با نام تجاری «همراه اول»، در سال گذشته موفق به جذب بیش از 9 میلیون مشترک جدید شده است.

همراه اول همچنین به اولین اپراتور منطقه با پوشش 100 میلیونی تبدیل شده که این مهم منجر به ثبت رکورد ترافیک 19.2 پتابایت در کشور شده است.

تعداد مشترکین همراه اول

«مهدی اخوان بهابادی»، مدیرعامل این شرکت در مجمع به بیان آمارهایی از عملکرد همراه اول پرداخت. به گفته وی این اپراتور در سال گذشته 22 میلیون مشترک دائمی و 83.5 میلیون مشترک اعتباری داشته است تا به اولین اپراتور 100 میلیونی منطقه تبدیل شود. همچنین سهم بازار درآمدی همراه اول در کشور، 57.3 درصد بیان شد.

رکوردزنی مشترکان همراه اول در مصرف اینترنت

اخوان با بیان اینکه پهنای باند مصرف اینترنت مشترکین در سالی که گذشت به 2هزار و 400 گیگابیت بر ثانیه رسیده است، اظهار داشت میزان سهم همراه اول در تولید دیتا در داخل کشور، بیش از 20 برابر رشد داشته و به 734 گیگابیت بر ثانیه رسیده است:

«مصرف کل دیتا در سال 1400 از 5 هزار و 500 پتابایت عبور کرده است که رشد 44 درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل داشته است. رکورد ترافیک روزانه دیتا 19.2 پتابایت بوده و رشدی 40 درصدی در مقایسه با سال 1399 داشت. رکورد ترافیک روزانه صوت بر بستر همراه اول نیز 25.8 میلیون ارلانگ بوده است. مجموع رکورد ترافیک روزانه روی شبکه همراه اول (ترکیب مبین نت، یک اپراتور دیگر و خود همراه اول) روزانه از مرز 20 پتابایت در کشور گذشت که رکورد بی‌سابقه‌ای محسوب می‌شود»

به گفته وی در تهران مصرف دیتا در شبکه همراه اول، اختلاف زیادی با اپراتور رقیب دارد و این فاصله در بحث تماس (Voice) چند برابر است.

مدیرعامل همراه اول با اشاره به آمارهایی از کاربران این اپراتور که از اینترنت شبکه استفاده می‌کنند اعلام کرد آن‌ها در سال 1400 بیش از 51 میلیون مشترک مصرف کننده دیتا داشتند که از این تعداد، 42 میلیون مشترک LTE بودند: «سهم ترافیک LTE از کل ترافیک شبکه همراه اول نزدیک به 84 درصد بود.»

او در ادامه به آخرین وضعیت پوشش شبکه همراه اول اشاره و اعلام کرد آن‌ها در سال 1400 موفق به راه‌اندازی هزار سایت لوکیشن جدید در اقصی نقاط کشور شده‌اند، رقمی که از نظر اخوان با توجه به شرایط کرونایی کشور، سختی‌ها و زمان‌بری احداث سایت جدید، رقم قابل توجهی است: «همراه اول دارای 29هزار و 100 سایت لوکشین 2G، حدود 24 هزار سایت تکنولوژی 3G و بیش از 39هزار سایت تکنولوژی 4G است. در آینده نزدیک شبکه 3G در این اپراتور خاموش خواهد شد تا جای خود را به تکنولوژی‌های جدیدتر دهد.»

رشد درآمد عملیاتی و سود خالص همراه اول

اخوان بهابادی به آمارهای مالی ثبت شده از سوی شرکت ارتباطات سیار در سال گذشته اشاره کرد و گفت:

«درآمد عملیاتی همراه اول بیش از 29هزار میلیارد تومان بوده است که نسبت به مدت مشابه قبل، رشد 22 درصدی داشته است. سود خالص شرکت اصلی نیز با رشد 13 درصدی به نزدیک 5 میلیارد تومان رسیده است. درآمد عملیاتی تلفیقی با سایر گروه‌های زیرمجموعه همراه اول که سهامدار آن‌ها هستیم با 24 درصد رشد به بیش از 30 هزار میلیارد تومان رسیده است. هر سهم نیز امسال 103تومن و 9 ریال EPS دارد.»

به گفته وی درآمد دیتا در سال گذشته 15 هزار و 949 میلیارد تومان بوده که 53 درصد از کل درآمد عملیاتی همراه اول را تشکیل داده است.

بخش دیگر سخنان مدیرعامل همراه اول به شرکت‌های زیرمجموعه همراه اول اختصاص داشت. او پرتفوی VC حرکت اول را برای سهام‌داران این اپراتور به تصویر کشید و گفت: «در حرکت اول شرکت‌ها بیش از پیش‌بینی ما به موفقیت رسیده‌اند.»

حرکت اول

اخوان با اشاره به پلتفرم شاد اعلام کرد علی‌رغم بازگشایی حضوری مدارس، سیاست آن‌ها خاموش کردن این پلتفرم نیست:

«براساس آمارها بیش از 18 میلیارد فایل و بیش از 60 میلیارد پیام بر بستر شاد ارسال شده است. همچنین 13 میلیون دانش آموز در این پلتفرم احراز هویت شدند و قریب به 3 میلیون دانش آموز به صورت هم‌زمان توانسته‌اند از این برنامه استفاده کنند که رکورد بی‌سابقه‌ای در کشور است. در حال حاضر سرویس های مختلفی روی شاد لانچ شده و در حال لانچ هست تا ارتباط با بدنه دانش آموز حتی در دوران حضوری شدن مدارس حفظ شود.»

او با اشاره به «همراه من» اعلام کرد این پلتفرم 25.7میلیون کاربر، بیش از 13 میلیون مشترک فعال ماهانه، بیش از 2میلیون و 700 هزار مشترک فعال روزانه و به طور میانگین 3 هزار و 800 میلیون تراکنش ماهانه دارد.

موتور جستجو «ذره‌بین» نیز به عنوان یکی دیگر از محصولات همراه اول، به گفته اخوان در سالی که گذشت به بیش از 2 میلیون نصب فعال دست یافته است: «ماهانه 75 میلیون جستجو بر بستر ذره‌بین انجام می‌شود.»

آخرین وضعیت منابع انسانی این شرکت در سال 1400 نیز بخش دیگری از سخنان مدیرعامل همراه اول را به خود اختصاص داد. به گفته وی تعداد کل کارکنان گروه بیش از 5هزار نفر بوده که تقریبا نیمی از آن‌ها دز شرکت اصلی اپراتور اول فعالیت می‌کنند. ترکیب نیروی انسانی براساس جنسیت نیز 60 درصد آقایان و 40درصد بانوان است.

گفتنی است در مراسم امروز پس از رای‌گیری از میان سهامدارن، توزیع سود 590 ریالی به ازای هر سهم تصویب شد که به حساب سجامی سهامدارن حقیقی واریز می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی