ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

عرضه اولیه تپسی در کمتر از یک ساعت انجام شد

عرضه اولیه تپسی از ساعت 9 صبح امروز آغاز و در کمتر از یک ساعت به پایان رسید. 47 حقوقی واجد شرایط در این عرضه اولیه شرکت کرده و بیش از 58 میلیون سهم این ...

عرضه اولیه تپسی از ساعت 9 صبح امروز آغاز و در کمتر از یک ساعت به پایان رسید. 47 حقوقی واجد شرایط در این عرضه اولیه شرکت کرده و بیش از 58 میلیون سهم این شرکت را به قیمت 939 تومان خریداری کردند. با این عرضه، در حال حاضر ارزش بازار این شرکت هزار و 100 میلیارد تومان است.

صبح امروز شرکت پیشگامان فن آوری و دانش آرامیس با نماد «تپسی» اولین استارتاپ ایرانی لقب گرفت که موفق به حضور در بورس شده است.

براساس اطلاعیه پیشین سازمان فرابورس، تعداد کل سهام تپسی بیش از یک میلیارد و 170 میلیون سهم بوده که 5 درصد آن امروز به متقاضیان عرضه شد. این سهام امروز به روش گشایش به سرمایه‌گذاران واجد شرایط (صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک) عرضه شد.

دامنه نوسان در دوره سفارش‌گیری بدون سقف و کف قیمتی انجام شده و خریداران بایستی حداقل 200هزار سهم ثبت سفارش می‌کردند. حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر کد معاملاتی نیز یک میلیون و 400 هزار سهم تعیین شده بود.

بر این اساس، 58 میلیون و 600هزار سهم تپسی به قیمت 939 تومان عرضه شد و در کمتر از یک ساعت، عملیات مچینگ عرضه و تقاضا انجام شد. ارزش معاملات امروز تپسی 55 میلیارد تومان شد.

در حالی 47 حقوقی موفق به خریداری سهام این شرکت شدند که 2 میلیون و 600هزار حجم تقاضا از سوی 13 حقوقی برای خرید سهام تپسی به قیمت 939 تومان روی تابلو باقی ماند.

تابلو عرضه اولیه تپسی

گفتنی است با توجه به اینکه تعداد کل سهام تپسی بیش از یک میلیارد و 170 میلیون سهم بوده، با توجه به قیمت عرضه 939 تومانی، در حال حاضر ارزش بازار این شرکت هزار و 100 میلیارد تومان است.

همانطور که مطرح شد، عرضه اولیه این شرکت طبق قوانین هیئت پذیرش بورس برگزار شد و تنها صندوق‌های سرمایه‌گذاری و حقوقی‌های واجد شرایط امکان مشارکت و خرید سهام تپسی را داشتند. طبق قوانین در نظر گرفته شده برای عرضه استارتاپ‌ها در بورس، آن دسته از شرکت‌هایی که دارایی نامشهودشان 50 درصد یا بیشتر از کل دارایی شرکت را تشکیل دهد به این شکل در بازار سرمایه عرضه خواهند شد.

گفتنی است مدیران تپسی در نشست خبری پیش از عرضه اولیه این شرکت اعلام کردند تمامی آورده حاصل از عرضه اولیه امروز، صرف توسعه جغرافیایی و عمقی این شرکت خواهد شد که تاثیر بسیاری بر درآمد عملیاتی آن‌ها خواهد گذاشت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی