ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اپل واچ
تکنولوژی

سازمان غذا و داروی آمریکا یک برنامه اپل واچ برای ردیابی پارکینسون را تایید کرد

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) به یکی از اپلیکیشن‌های اپل واچ که توسط استارتاپ Rune Labs ساخته شده و در زمینه نظارت بر بیماری پارکینسون کاربرد دارد، چراغ سبز نشان داده و آن را ...

آرش تهرانی
نوشته شده توسط آرش تهرانی | ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ | ۰۸:۳۰

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) به یکی از اپلیکیشن‌های اپل واچ که توسط استارتاپ Rune Labs ساخته شده و در زمینه نظارت بر بیماری پارکینسون کاربرد دارد، چراغ سبز نشان داده و آن را تایید کرده است.

به گزارش رویترز، حسگر‌هایی که اکنون روی اپل واچ وجود دارند می‌توانند سقوط، رعشه و دیگر اختلالات حرکتی یا علائم پارکینسون را تشخیص دهند اما Rune Labs پا را از این هم فراتر گذاشته و با جمع‌آوری داده‌ها و علائم مجزای هر بیمار و همچنین به اشتراک گذاشتن آنها با پزشکان قادر است بهترین نوع درمان را فراهم کند.

به گفته «برایان پپین»، مدیرعامل Rune Labs اطلاعاتی که اپل واچ از طریق اپ نظارتی پارکینسون گردآوری می‌کند با داده‌هایی از منابع دیگر ترکیب می‌شوند. وی همچنین عنوان کرده که آنها با استفاده از نرم‌افزار StrivePD می‌توانند جریان پیوسته‌ای از اطلاعات را برای پزشکان ارسال کنند تا پیش‌زمینه‌ای از الگوهای حرکتی به وجود بیاید.

تایید اپ نظارتی پارکینسون توسط FDA

گفتنی است که توسعه‌دهندگان این اپ از زمانی که اپل در سال 2015 قابلیت ResearchKit را معرفی کرد، مشغول کار روی آن بوده‌اند. سه سال بعد این تاریخ بود که اپل ResearchKit را با یک «API اختلال حرکتی» بروزرسانی کرد.

این API می‌توانست دو مورد از علائم رایج پارکینسون را شناسایی کند، این موارد رعشه و دیسکینسیا (اختلال حرکات ارادی) را شامل می‌شدند که دومی در واقع اثر جانبی داروهای مرتبط با بیماری پارکینسون به شمار می‌رود.

تایید اپ نظارتی پارکینسون توسط FDA

در هر صورت این اپلیکیشن اکنون با تایید سازمان FDA نه فقط اعتبار بیشتری در جامعه پزشکی کسب کرده، بلکه بخشی از دشواری‌های معاینات طولانی بیماری پارکینسون برای بیماران را از بین برده و با ایجاد طیف وسیعی از داده‌ها می‌تواند در آینده پیشرفت چشمگیری در نحوه درمان پارکینسون ایجاد کند، امری که به خودی خود خبر خوبی در دنیای پزشکی به شمار می‌رود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی