ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اسقاط موتورسیکلت‌های متخلف
خودرو

احتمال اسقاط موتورسیکلت‌های متخلف در صورت عدم پیگیری راننده

عدم وجود قوانین مؤثر باعث شده بسیاری از موتورسواران به‌راحتی آداب و اصول رانندگی را زیر پا بگذارند و با خودخواهی و بی‌فکری هر چه تمام‌تر، جان و مال خود و سایرین را به خطر ...

عدم وجود قوانین مؤثر باعث شده بسیاری از موتورسواران به‌راحتی آداب و اصول رانندگی را زیر پا بگذارند و با خودخواهی و بی‌فکری هر چه تمام‌تر، جان و مال خود و سایرین را به خطر بیندازند. در همین راستا، پیشنهاد وضع قوانین سخت‌گیرانه‌تر و حتی اسقاط موتورسیکلت‌های متخلف مطرح شده است.

موتورسیکلت به سبب قدرت مانور بالا، بدنه جمع‌وجور و قیمت پایین، از محبوبیت بسیاری برخوردار است. این وسلیه نقلیه دوچرخ دارای مزایای متعددی است، ولی علیرغم پلاک شدن، هویت خاصی ندارد.

متأسفانه تخلف در بین موتورسواران به یک امر عادی تبدیل شده است. مانورهای ناگهانی بین خودروها، حرکت در پیاده‌روها، تک‌چرخ زدن و حتی ایجاد صداهای ناهنجار، همگی جزو مواردی هستند که یک موتورسوار به عنوان جرم و نقض قانون به آن‌ها نگاه نمی‌کند.

در واقع نبود قوانین راهنمایی و رانندگی سخت‌گیرانه باعث شده تا میزان تخلف توسط موتورسواران روز به روز افزایش یابد و متعاقبا نظر بزهکاران و مجرمین نیز به استفاده از این وسیله نقلیه جلب شود.

در همین راستا، پیشنهاد‌هایی برای کنترل رفتارهای سوء موتورسواران مطرح شده که از جمله آن‌ها می‌توان به افزایش بهای جریمه‌ها، کاهش زمان توقیف موتور به یک هفته و در نهایت اسقاط موتورسیکلت‌های متخلف اشاره کرد.

بسیاری از موتورسیکلت‌های توقیف‌شده به دلایل متعدد به مدت بسیار طولانی به حالت بلاتکلیف باقی می‌مانند. ایجاد قانون سخت‌گیرانه برای اسقاط موتورهای متخلف، مالک را به‌ ناچار با مجازات عمل روبه‌رو کرده و در عین حال، از انباشت موتورسیکلت‌های رسوبی در پارکینگ‌ها جلوگیری می‌کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی