ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بی ام و iX
خودرو

فناوری جدید باتری‌های دوگانه برای ب ام و iX؛ همکاری آلمانی – آمریکایی

استارتاپ Next Energy (ONE) که مقر آن در ایالت میشیگان قرار دارد، همکار جدید خودروسازی باواریا برای توسعه و تامین باتری‌های بی ام و iX خواهد بود. این شرکت نسخه خاصی از باتری‌ها را توسعه ...

استارتاپ Next Energy (ONE) که مقر آن در ایالت میشیگان قرار دارد، همکار جدید خودروسازی باواریا برای توسعه و تامین باتری‌های بی ام و iX خواهد بود. این شرکت نسخه خاصی از باتری‌ها را توسعه می‌دهد که به باتری‌های Gemini یا دوگانه مشهور هستند. این باتری‌ها در نسخه اولیه و آزمایشی بی ام و iX مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مجیب ایجاز، بنیانگذار و مدیر عامل ONE اعلام کرد که از همکاری با بی ام و بسیار هیجان زده است. وی افزود: افزایش استقبال مشتریان از خودروهای برقی سبب می‌شود تا رانندگان تفاوت‌های عملکرد این خودرو در دنیای واقعی با کاتالوگ‌های رسمی را درک کنند. عملکرد باتری خودروهای الکتریکی در دنیای واقعی به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد و هیچ‌وقت به برد اعلام شده توسط شرکت‌های خودروسازی دست نخواهید یافت.

بی ام و iX

باتری‌های شیمی دوگانه ONE برای برطرف کردن این مشکل توسعه یافته است. این باتری دو نوع سلول باتری مختلف را با یکدیگر ترکیب می‌کند که نتیجه آن حفظ انرژی بهتر و تحویل انرژی بیشتر است. با استفاده از باتری‌های شیمی دوگانه ONE، برد خودرو افزایش خواهد یافت و مواد کمتری نیز در ساخت باتری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مزیت باتری‌های دوگانه برای بی ام و iX

این استارتاپ میشیگانی ادعا می‌کند که استفاده از باتری‌های دوگانه در بی ام و iX می‌تواند برد این خودرو را به میزان 966 کیلومتر افزایش دهد. افزایش برد درحالی است که باتری دوگانه 20 درصد لیتیوم کمتر و 60 درصد گرافیت کمتر استفاده می‌کند و استفاده از نیکل و کبالت در این باتری نسبت به باتری‌های سنتی بسیار کمتر است. همچنین استارتاپ میشیگانی ONE‌ ادعا می‌کند که باتری‌های دوگانه آن نسبت به باتری‌های معمول ایمن‌تر هستند و حرارت کمتری تولید می‌کنند.

باتری دوگانه

بی ام و برای پیشبرد فعالیت‌های استارتاپ ONE، حدود 65 میلیون دلار تحت قالب BMW i Ventures در این استارتاپ سرمایه‌گذاری کرده است. این سرمایه گذاری به استارتاپ ONE اجازه خواهد داد تا سایت اختصاصی تولید باتری‌های دوگانه را در آمریکا بسازد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی