ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

به روز رسانی جدید مایکروسافت برای پلتفرم تیمز
تکنولوژی

کارکنان مایکروسافت به زودی می‌توانند طی جلسات کاری با یکدیگر بازی کنند

مایکروسافت ظاهرا قصد دارد تا تجربه بازی‌های ساده موجود در ویندوز را در دسترس برنامه مایکروسافت تیمز (Microsoft Team) نیز قرار دهد. طبق گزارش‌هایی که در این رابطه منتشر شده، غول نرم‌افزار آزمایش برخی بازی‌های ...

آرش تهرانی
نوشته شده توسط آرش تهرانی | ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۷:۳۰

مایکروسافت ظاهرا قصد دارد تا تجربه بازی‌های ساده موجود در ویندوز را در دسترس برنامه مایکروسافت تیمز (Microsoft Team) نیز قرار دهد.

طبق گزارش‌هایی که در این رابطه منتشر شده، غول نرم‌افزار آزمایش برخی بازی‌های ساده مانند Solitaire، Connect 4 و Wordament را در داخل پلتفرم تیمز شروع کرده و بدین ترتیب کارکنان می‌توانند در حین جلسات کاری با یکدیگر بازی کنند. هرچند بازی‌های ذکر شده در این طرح ساده هستند و به عنوان مثال قرار نیست کسی در میان جلسات بازی‌هایی مانند Halo یا Forza بازی کند اما مایکروسافت مشخصا رویکرد خاصی را در برابر بازی‌ها اتخاذ کرده و همزمان با این مورد که شرکت‌ها به دنبال ایجاد تعادل در دورکاری هستند، مایکروسافت نیز قصد دارد با استفاده از بازی تجربه جلسات کاری دورکاری را ارتقا دهد.

گفتنی است که این کمپانی هم اکنون در حال تست بازی‌ها برای کارمندان خود است و شاید این قابلیت هیچگاه در دسترس سایرین قرار نگیرد. از سوی دیگر مایکروسافت نیز تاکنون بیانیه یا اظهاری در این باره منتشر نکرده است.

به روز رسانی جدید مایکروسافت برای پلتفرم تیمز

سایر اطلاعات تکمیلی از پروژه جدید مایکروسافت

لازم به ذکر است که مایکروسافت در کنار آزمایش بازی‌های ساده در پلتفرم ارتباطاتی تیمز، همچنین در پی ایجاد فضایی مجازی در پلتفرم مذکور است تا کارکنان بتوانند در آنجا از طریق بازی‌ها شبکه‌سازی کنند و میان یکدیگر ارتباط اجتماعی تشکیل دهند.

این فضاهای مجازی در واقع بخشی از برنامه‌های گسترده‌تر مایکروسافت در حوزه متاورس به شمار می‌روند و این کمپانی پیش‌تر هم از جزئیات جاه‌طلبانه خود در زمینه اواتارهای 3 بعدی و ایجاد تجربه همه‌جانبه از جلسات کاری پرده برداشته بود، قابلیت‌هایی که انتظار می‌رود امسال قدم به پلتفرم تیمز بگذارند.

به روز رسانی جدید مایکروسافت برای پلتفرم تیمز

در پایان همچنین باید گفت که مایکروسافت با مد نظر داشتن دورکاری کارکنانش، به شکل مرتب در حال افزودن ویژگی‌های جدید به پلتفرم تیمز است، طوری که از ابتدای آغاز همه‌گیری کووید 19 تاکنون با به روز رسانی‌های متعدد، زمینه دورکاری بسیار مناسبی را برای کارکنان خود فراهم کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی