ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سرعت اینترنت
تکنولوژی

گزارش Speedtest: سرعت اینترنت موبایل در ایران از 26 مگابیت بر ثانیه عبور کرد

اسپیدتست ماهانه گزارشی درباره سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان و کشورهای مختلف منتشر می‌کند و حالا در جدیدترین گزارش، سرعت اینترنت موبایل و ثابت در کشورمان افزایش یافته و با بهبود رتبه ایران ...

اسپیدتست ماهانه گزارشی درباره سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان و کشورهای مختلف منتشر می‌کند و حالا در جدیدترین گزارش، سرعت اینترنت موبایل و ثابت در کشورمان افزایش یافته و با بهبود رتبه ایران روبه‌رو هستیم.

در جدیدترین گزارش اسپیدتست برای ماه مه 2022، در جهان سرعت اینترنت ثابت افزایش داشته اما سرعت اینترنت موبایل با کاهش روبه‌رو شده است. در گزارش ماه آوریل، سرعت اینترنت ثابت در جهان برابر 63.46 مگابیت بر ثانیه بود که حالا در گزارش ماه مه این سرعت به 64.70 مگابیت بر ثانیه رسیده است.

میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل جهان در مه 2022

در مقابل سرعت اینترنت ثابت، سرعت اینترنت موبایل کاهش یافته. در حالی که در گزارش قبلی سرعت اینترنت موبایل در سطح جهان 30.75 مگابیت بر ثانیه گزارش شده بود، حالا این سرعت به 30.37 مگابیت بر ثانیه رسیده که کاهش ناچیزی را تجربه می‌کند. همین کاهش ناچیز، روند صعودی اینترنت موبایل جهان در چند ماه گذشته را متوقف کرده است.

سرعت اینترنت ثابت در ایران

به سرعت اینترنت ثابت در کشورمان می‌رسیم. طبق گزارش ماه مه اسپیدتست، سرعت اینترنت ثابت در ایران افزایش ناچیزی داشته و از 10.23 به 10.34 مگابیت بر ثانیه رسیده. البته همین افزایش کم هم باعث صعود سه رتبه‌ای کشورمان در جدول شده است و حالا در رتبه 141ام جهان قرار داریم.


میانگین سرعت اینترنت ثابت در ایران مه 2022

در سطح جهان رتبه‌های اول تا سوم تغییری نداشته و همچنان سنگاپور، شیلی و تایلند به ترتیب در این رتبه‌ها به چشم می‌خورند. اما در رتبه چهارم حالا چین با سرعت 181.90 مگابیت بر ثانیه و دو پله صعود قرار گرفته و هنگ‌کنگ هم پنجم است.

بالاترین سرعت اینترنت ثابت در جهان مه 2022

سرعت اینترنت موبایل ایران

در بخش اینترنت موبایل، با افزایش سرعت بیشتری در کشورمان روبه‌رو هستیم. در حقیقت سرعت اینترنت موبایل ایران از 24.95 مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی، به 26.10 مگابیت بر ثانیه رسیده که منجر به صعود دو پله‌ای کشورمان در جدول شده است. حالا در رتبه 71ام جهان قرار داریم.

میانگین سرعت اینترنت موبایل در ایران در مه 2022

در سطح جهان شاهد تغییراتی در رتبه‌های بالایی هستیم. در حالی که امارات متحده عربی در ماه‌های گذشته پرسرعت‌ترین اینترنت موبایل را داشت، حالا نروژ با سرعت 129.40 مگابیت بر ثانیه جای آن را گرفته است. امارات هم در رتبه دوم به چشم می‌خورد و بعد از آن، قطر با سرعت 117.61 مگابیت بر ثانیه قرار دارد.

بالاترین سرعت موبایل در جهان مه 2022

کره جنوبی با سرعت 106.82 مگابیت بر ثانیه در رتبه چهارم قرار گرفته و کویت هم با سرعت 104.47 مگابیت بر ثانیه، جایگاه پنجم را کسب کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • edris7
    edris7 | ۱۱ خرداد ۱۴۰۲

    خوبه ولی هنوز واسه مودم شاتل سرعت به 5 مگابیت نمیرسه

مطالب پیشنهادی