ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

بانک مرکزی مسدودسازی حساب‌های بانکی با تراکنش بالای 500 میلیون تومان را تکذیب کرد

مدیر روابط عمومی بانک مرکزی با بیان اینکه شایعات مطرح شده درباره مسدودسازی حساب‌های با تراکنش بالای 500 میلیون تومان صحت ندارد، این خبر را تکذیب کرد. مصطفی قمری وفا در حساب کاربری توییتر خود، ...

شیدا ملکی
نوشته شده توسط شیدا ملکی | ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۱:۴۰

مدیر روابط عمومی بانک مرکزی با بیان اینکه شایعات مطرح شده درباره مسدودسازی حساب‌های با تراکنش بالای 500 میلیون تومان صحت ندارد، این خبر را تکذیب کرد.

مصطفی قمری وفا در حساب کاربری توییتر خود، با تکذیب مسدودسازی حساب‌‌های باتراکنش بالای 500 میلیون تومان در سال، نوشت: «شایعات مطرح شده درباره مسدودسازی حساب‌های با تراکنش بالای ۵۰۰ میلیون تومان به هیچ وجه صحت ندارد و چنین برنامه‌ای در دستور کار بانک مرکزی نیست.»

 او همچنین با توضیح درباره علت مسدودسازی برخی از حساب‌های بانکی نوشت: «حساب‌هایی که با دستور مقام قضایی مسدود شده‌اند همگی مربوط به افرادی است که به طور غیرقانونی در ‎معاملات فردایی ارز و طلا فعالیت داشته‌اند.»

این اظهار نظر مدیر روابط عمومی بانک مرکزی البته در حالی است که طی چند روز گذشته بحث‌هایی درباره مسدودسازی حساب‌های بانکی با تراکنش بالای 500 میلیون تومان شکل گرفته بود. بحث بر سر این بود که بانک مرکزی، طی بخشنامه‌ای اعلام کرده که حساب‌هایی که تراکنش آنها بالای ۵۰۰ میلیون تومان در سال است مسدود می‌شوند.

مخالفت فعالان اقتصای با مسدودسازی

اما این بخشنامه پیش از ابلاغ رسمی و اجرا با مخالفت جدی فعالان اقتصادی در حوزه‌های مختلف همراه شد. نگرانی از تشدید رکود تورمی و بی‌توجهی به توسعه اقتصادی فقط یکی از دلایلی بود که این مخالفت را تشدید کرد.

این اما در حالی است که کمتر از یک هفته بعد از بحث درباره این بخشنامه مدیر روابط عمومی بانک مرکزی، با انتشار توییتی این خبر را تکذیب کرد. البته به نظر می‌رسد بعد از اعلام استعفای وزیر کار در توییتر انتشار چنین اخباری در توییتر دیگر عادی است و مسئولان سعی دارند ارتباط مسقیم خود با شهروندان را بر بستری که آنها حضور دارند ادامه دهند.

به هر حال مسدودسازی حساب‌های بانکی با تراکنش بیش از 500 میلیون در سال، اگر وارد مرحله اجرا می‌شد از پرحاشیه‌ترین تصمیمات بانک مرکزی بود. این تصمیم هم در نهایت بعد از مخالفت گسترده فعالان اقتصادی در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها متوقف شد.

حالا با اعلام دلیل دیگری از طرف مدیر روابط عمومی بانک مرکزی تحت عنوان معاملات غیرقانونی ارز و طلا باید دید آیا شاهد گزارش‌های بیشتری از طرف صاحبان حساب‌های بانکی از مسدودسازی حساب‌ آنها خواهیم بود یا خیر.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی