ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ال‌جی و سامسونگ
فناوری ایران

وزارت صمت مجوز افزایش قیمت لوازم خانگی را صادر کرد

سخنگوی وزارت صمت با بیان اینکه قیمت لوازم خانگی از اول تیر ماه افزایش پیدا خواهد کرد، از افزایش 10 تا 15 درصدی این کالاها خبر داد. امید قالیباف با توضیح درباره افزایش قیمت تلویزیون، ...

سخنگوی وزارت صمت با بیان اینکه قیمت لوازم خانگی از اول تیر ماه افزایش پیدا خواهد کرد، از افزایش 10 تا 15 درصدی این کالاها خبر داد.

امید قالیباف با توضیح درباره افزایش قیمت تلویزیون، یخچال، یخچال فریزر، ماشین لباسشویی و ظرفشویی، از اول تیرماه، گفت: «در حوزه لوازم خانگی، افزایش قیمت ۱۵ درصد برای تلویزیون و ۱۰ درصد برای یخچال، یخچال فریزر، ماشین لباسشویی و ظرفشویی تایید شده است.»

به گزارش صدا و سیما، قالیباف درباره این افزایش قیمت‌ها گفت: «در حوزه لوازم خانگی، افزایش قیمت ۱۵ درصد برای تلویزیون و ۱۰ درصد برای یخچال، یخچال فریزر، ماشین لباسشویی و ظرفشویی تایید شده است.»

دومینوی بی‌پایان افزایش قیمت

چند روز پیش هم دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی ایران از درخواست افزایش قیمت لوازم خانگی به سازمان حمایت خبر داده و گفته بود که بازار کشش افزایش قیمت ندارد و تولیدکنندگان هم از افزایش قیمت استقبال نمی‌کنند، اما باید توان ادامه فعالیت هم داشته باشند.

قالیباف درباره افزایش قیمت شوینده‌ها نیز گفت: «طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار، از هشتم خرداد ماه افزایش قیمت شوینده‌ها نسبت به قیمت مصوب سال ۱۴۰۰، تا سقف ۲۵ درصد مجاز شد.»

همچنین به گفته او، کالا‌هایی که در سطح عرضه هستند، باید با قیمت درج شده قبلی عرضه شوند.

موضوع افزایش قیمت شوینده‌ها از اوایل اردیبهشت مطرح و ابتدا با مخالفت وزارت صمت مواجه شد. حتی در مقطعی در شبکه‌های اجتماعی برگه‌ای با عنوان صورتجلسه انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی ایران مبنی بر افزایش قیمت ۵۰ تا ۸۰ درصدی انواع شوینده منتشر شد، اما در نهایت ستاد تنظیم بازار سقف افزایش قیمت این محصولات را ۲۵ درصد اعلام کرد.

این اظهار نظر سخنگوی وزارت صمت و مجوز دولت درباره افزایش قیمت لوازم خانگی در ادامه سلسله افزایش قیمت‌هایی که از ابتدای سال تا امروز انجام شده رخ داده و در حالی است که سال گذشته هم واردات لوازم خانگی خارجی ممنوع شد و بازار به طور کامل در اختیار محصولات داخلی قرار دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی